Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti is nagyon féltek az érettsé...

Ti is nagyon féltek az érettségi miatt?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék bejutni a jogi egyetemre, és a közép szintű érettségik miatt nem is aggódom, na de az emeltek.. szinte nem látom a végét, fogalmam sincs, hogy fogom befejezni az ismétlést, ráadásul szerintem borzasztóan nehéz is az emelt töri, ki tudja, mire gondolnak éppen, nem mindig lehet eltalálni :(

Csak én dramatizálom túl ezt az egészet, vagy nem vagyok egyedül? Esetleg aki már túl van rajta, tud tapasztalatot mondani, mire érdemes figyelni?


2018. ápr. 16. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 6 tárgyból érettségiztem anno (biosz-föci emelt), de feleannyira se aggódtam, mint most az emelt kémia miatt, egyedül készülök/készültem fel. :D Két osztálytársam is jogra ment (pázmány, elte), de csak költségesre vették fel őket, túl magas ez a 460-as ponthatár, ellentétben a költségessel. :S Szerintem ha gyakorolgatod az érettségiket, és látod miből mennyi pontod van (ennyi ponthoz szerintem az összes középnek 5-nek kell lennie, a két emeltnek meg 80% körül), és az elég akkor nem kell túldramatizálni. De tény, hogy kevesebb mint 1 hónap alatt nem igen lehet csodát tenni, illetve tényleg nem tudja senki, milyen érettségi lesz majd, én mindenesetre a pozitív gondolatok híve vagyok, ami bevált nem csak írásbelin hanem szóbelin is. :)
2018. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Valószínű mindenből 5 lesz, a közepekből bőven 90% felett vagyok, talán az emelt angol is meglesz 90. A töri miatt viszont sírni tudnék :D

Sok szerencsét neked :)

2018. ápr. 17. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
szia!:) én is most fogok érettségizni angol,matek,magyar,etika és emelt töri és szintén én is jogi egyetemre szeretnék bekerülni mindenáron. Én is félek az érettségitől, de csak a matektól, angoltól, az emelt törit folyamatosan tanulom, 85%os emelt töri érettségiket írok. Egyedül az esszé az ami húzósabb lehet, mert változtatták jelentősen, de ne félj nem lesz annyira para mint gondolod:)
2018. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hú, akkor szurkolok neked is :) Te is ELTE-re szeretnél?
2018. ápr. 17. 22:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Aha, az lenne az elso hely bar varialtam egy kicsit mert azt mondjak hogy sokkal kemenyebb mint a Pázmány es a Pazmany pedig kezd egyre szinvonalasabb lenni
2018. ápr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is hallottam.. de mindig azt mondtam, hogy az elte jogot szeretném, úgyhogy én már így hagyom :D
2018. ápr. 18. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Enis igy hagytam, mert neztem rangsorokat meg ilyesmiket es azert jobb:D meg az egyik ismerosom mondta hogy allashirdetesnel van olyan ki kifejezetten ELTEs diplomas jogaszt keres, mert aki azt tulelete az barmit tulel es barmit megcsinal:D szoval most ez a kis szopatos erettsegi, aztan nyaron pihenes, fesztival, buli es osztol jon a a megnagyobb cumi:DD de en bizom benne hogy csak remhir hogy a negy fal kozott elunk majd ot evig
2018. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is jogra jelentkeztem,csak Pécsre:).Sajnos az iskolánk nem valami jó színvonalú,ezért csakis egy emelt érettségit mertem bevállalni,de remélem,hogy a költségesre sikerül bekerülni:) viszont így is izgulok mert idén bizonyára nehezebb lesz az emelt,mint tavaly.
2018. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!