Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van pontosan az egyetemi...

Hogy van pontosan az egyetemi pontszámítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Én az ELTE matematika szakjára akarok felvételizni, ahol követelmény matekból és egy természet tudományos tantárgyból az érettségi és az egyiknek emeltnek kell lennie.

Ugye a pont három részből tevődik össze:

-tanulmányi pont

-érettségi pont

-többletpont


Ugye érettségi pontnál 2 tantárgy érettségiének százalékát nézik. A kérdésem az, hogy ez a két tantárgy bármelyik lehet vagy muszáj a matek és a természet tudományos érettségi százalékát számolni?


(Én eddig úgy tudtam, hogy bármelyik két tantárgy lehet az, viszont most a felvi.hu-n csináltam próba pontszámítást és hiába írtam töri érettségihez 80%-ot a földrajzhoz pedig 45-öt, a földrajz érettségi százalékát számította bele az érettségi pontokba nem a töriét. Vagy lehet azért számította a matekot és a földrajzot, mert oda emeltet írtam be?)


Örülnék, ha valaki elmagyarázná, hogy is van ez.

Előre is köszi :D



2018. ápr. 17. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi pontnál azt a kettőt nézik, amelyiket kéri az adott szak. Ha a törit nem számítják be, akkor nem fog azzal számolni, csak a matekkal és a természettudományos tárggyal. Az emelt szintű érettségiért csak akkor kapsz 50 pontot, ha abból a tárgyból számítják az érettségi pontod, amiből emeltezel (és megvan a 45%).
2018. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2018. ápr. 17. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!