Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest vagy Ausztria,...

Budapest vagy Ausztria, későbbiekben Németország? Közel vagyok a határhoz, továbbtanulás előtt állok. Megéri itthon egyetemre menni és majd kimenni Ausztriába, vagy csak egy sima 1-2 éves OKJ és menni egyből dolgozni? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem azt kérem, hogy döntsön bárki helyettem, csak álláspontokra, véleményekre vagyok kíváncsi.

Egyrészt vonzanak a nyelvek, angol és német egyértelmű, valamint a skandináv és a távol keleti nyelvek.

Másrészt a kereskedelem és marketing vonal, gazdasági területek, informatika.

Arra gondoltam, hogy több nyelvvel gazdasági területen talán kit is el tudnék helyezkedni, illetve èvek óta bennem van, hogy majd elköltözzek, de nem mindegy, hogy milyen munkával megyek ki.

Akik kint dolgoznak, vagy itthon egyetemen tanulnak és a későbbiekben az a céljuk, hogy külföldön dolgozzanak/éljenek (esetleg màr sikerült is), tudnátok véleményt mondani?



2018. ápr. 19. 08:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Itthon tanulj! Még ha nem is olyan jó itt az oktatás, sokkal olcsóbb, valami kiegészítő képzést munka mellett csinálhatsz ott is, később.

Az OKJ-k 90%-a nem ér semmit.

2018. ápr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz szakmát és amellett tanuld a németet.

Ha már most jól megy a nyelv (nagyon jól) akkor pedig menj külföldi egyetemre. Ez átverés, hogy itt olcsóbb.

2018. ápr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyomás innen, amíg fiatal vagy, egészséges és tettre kész!

Én nem mertem elmenni, később már fogyatékosodtam, így maradnom kell :(

2018. ápr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!