Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen következményei lennének...

Milyen következményei lennének annak, ha ebben a félévben már nem járnék be az egyetemre, nem vennék fel vizsgákat és nem is vizsgáznék?

Figyelt kérdés
2.félévemben vagyok jelenleg. Nem vagyok biztos benne,hogy folytatom az egyetemet,de még nem akarok kiiratkozni,gondolkoznom kell. Államin vagyok. Olvastam olyat,hogy ha kiiratkozik valaki,akkor is ki kell fizetnie a kreditbüntetést,ez tényleg így van? Arra gondoltam,hogy már nem járnék be és ősszel vagy folytatnám vagy passzívra mennék,már ha van erre lehetőség. Köszönöm,ha megosztja valaki a tapasztalatát.
2018. ápr. 19. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Minden tárgyból megbuksz (kivéve abból, amit esetleg teljesítettél mostanáig), a bukott krediteket ki kell fizetned. Ha kiiratkozol, akkor is be kell fizetned, mert az egyetem jogi úton is behajthatja a pénzt és az sokkal drágább számodra.
2018. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Számolj azzal, hogy ha nem lesz meg az előírt kreditszámod és átlagod, nyáron átsorolnak költségtérítésesre. A mintatantervben meg tudod nézni, hogy második féléves tárgyak közül hányat tudnál újra felvenni EV-sként ősszel. Ráépülő tárgyak vannak-e, mert ha az előfeltételeket nem teljesíted, csúszhatsz a tanulmányaiddal.

Egymás után két félévet passziváltathatsz, azzal ki tudod húzni a következő rendes felvételi időszakig, amennyiben ismét államilag támogatott helyre szeretnél jelentkezni. (Ha költségtérítéses is szóba jöhet, akkor már idén augusztusban válthatsz egyetemet.)

A felvett, de nem teljesített kreditekhez nem tudok hozzászólni, de ha most otthagyod az egyetemet, és egy éven belül újra felvesznek valahova, nem kell az egy félévnyi tandíjat kifizetned.

2018. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1-es,akkor tényleg igaz,hogy ha hétfőn kiiratkoznék is ugyanúgy ki kell fizetnem a kreditbüntetést,mintha egyelőre nem iratkoznék ki? Bocs,csak kiakadtam,hogy tényleg így van. :(

2-es,valószínű nem lesz meg,első félévben 24 kreditem lett,de majd utána nézek.Ha átsorolnak költségtérítésesre,akkor is kiiratkozhatok?Azt is kezdhetem passzívval akkor?Másik egyetemen eddig nem gondolkoztam,de lehet azt is tervbe veszem.

2018. ápr. 19. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mostantól nem jársz be és csak úgy dobbantasz, akkor a kredit büntetések azok garantáltak! (Persze nálunk van egy max összeg, így nem olyan vészes). Azonban ez is egyetem függő.


TO-hoz kell bemenni és elmondani, hogy mit szeretnél, mennyibe kerülne vagy hogy volna a legjobb megoldani.

Mivel nagyon egyetem függő az egész.

2018. ápr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó 2 aktív félév átlagában meg kell lennie 18 kreditnek, tehát ha egyáltalán nem vizsgázol, aligha lesz 36 kredited.

Megteheted, hogy nem vállalod a költségtérítéses képzést - ez viszont a jogviszony megszűnésével jár. (Nem hiszem, hogy engednék a passziválást. De ahogyan azt a 3. válaszoló írta -> a TO-n tudnak biztosat mondani.)

Nálunk nem volt kreditbüntetés, ezért nem tudok nyilatkozni róla. Az intézményi TVSZ-t (HKR-t vagy akárhogy is hívják a jelenlegi egyetemeden a hallgatókra vonatkozó szabálygyűjteményt) kellene elolvasni. (Vagy szintén TO.)

2018. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én most már levizsgáznék mindenből.

Ha most kiiratkozol, semmivel sem jársz jobban anyagilag - sem más szempontból, kivéve, hogy nem kezdheted el már most "lógatni a lábad".

HA viszont úgy döntesz, hogy folytatod, akkor gyakorlatilag egy évet vesztesz, ha most kiszállsz. Mivel a tárgyaid nagy része alapozó tárgy, ha máshol tanulsz tovább, akkor is lehet, hogy ezek közül be tudsz számíttatni valamit, így nem vész el teljesen.

Nyáron gondolkozhatsz, ha nem jutsz addig dűlőre, szeptembertől a passzív év jó megoldás lehet.

2018. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!