Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetőségem van fellebb...

Milyen lehetőségem van fellebbezéssel bekerülni és mi a lényege a fellebbezésnek?

Figyelt kérdés
Mostanában kerültek ki A középiskolák honlapjára a végleges felvételi sorrendek. Én három iskolát jelöltem meg és az utolsóba jutottam be, ahova nem annyira szerettem volna mert az első vagy a második volt a cél. Hallottam a fellebbezésről és szeretnék én is. Elvileg minden iskolában fent tartanak pár helyet ahova fel lehet lebbezni. Hogy működik ez az egész eljárás és milyen lehetőségeim vannak, hogy így bekerüljek??

2018. ápr. 22. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fellebbezni akkor kellett volna, amikor a felvételi eljárás zajlott, abban az esetben, ha azt tapasztaltad, hogy megsértették a felvételi eljárás szabályait, ezért hátrányt szenvedtél.

Ha csak 1-2 ponttal csúsztál le, akkor inkább méltányossági kérelmet célszerű írni, amiben felhívod a figyelmet valamilyen eredményedre / képességedre, amit esetleg nem vettek figyelembe vagy valamilyen hátrányra, amit elszenvedtél.

2018. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy konkrét példát! Egy iskolába egy osztályba 30 helyet hírdetnek meg és be is íratkozik mindegyik. Ekkor jönnek a méltányossági kérelmek amiket az iskolák nagy százalékban elutasítanak. Olyanról már hallottam, hogy valakit létszámon felül (1-2 ember) beraktak de ehez csókosnak kell lenni. Esetleg valamivel le kell nyűgözni az igazgatót.

Ha a felvételi eredményed 1-2 ponttal kevesebb mint alsó határ akkor talán lehet valami esélyed. Ha a felvételid messze alulmaradt a többiekehez képest akkor helyhiány miatt elutasítanak. A 260. helyről ne is próbálkozz bejutni az első 30ba.

Persze próbálkozni lehet hátha szerencséd lesz. Sok sikert!

2018. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Méltányosságit kell írni. De tényleg csak akkor szokott hatásos lenni ha pl ugyanannyi pontod volt mint az utolsó bejutónak csak egyéb szempontok miatt mögé soroltak vagy pl tudsz valami tagozathoz kötődő rendkívülit pl angol tagozaton verseny eredmény, vagy élsportoló vagy vagy hátrányos helyzetű vagy van ismerősöd.
2018. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!