BGE KKK vélemény?

Figyelt kérdés

Ugye most van a felvételi eljárás és én a BGE KKK nemzetközi gazdálkodás szakra jelentkeztem először,szóval ez az “álom szak”. (Magyar nyelven)

Tudna valaki véleményt mondani?

Esetleg jelentkezett valaki szintén ide?:)



2018. ápr. 24. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik legjobb hely, szinte mindenféle szempontból.

Akár államis vagy, vagy akár költségtérítéses, ha jól tanulsz sok szakmai fejlődési és ösztöndíj lehetőséged lesz (államison több, de költségterítésesen is lényegesen több, mint máshol). Légy aktív és szorgalmas.

2018. ápr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ott tanulok.

Sok diákszervezet van, érdemes csatlakozni valamelyikhez. Rengeteg előadást, szakmai napot szerveznek, ahová neves előadókat hívnak, elég színesek a témák is.

Idéntől új tantervet vezettek be, ahol összevontak tárgyakat, így ami nekünk (másodéves vagyok) még 3 különböző tantárgy volt 2-3 kreditekért, az most 1 nagy 6 kredites lett, meg bejött nagyon sok új tárgy, ami szerintem tök érdekes és pláne hasznos, sajnálom, hogy nekünk még nem voltak ilyenek. :D


A tanárok szerintem nagyrészt jók, az előadások színvonalasak, ha valakit érdekel maga a képzés és nem csak azért jött, hogy legyen egy papírja. Van 1-2 buktatótárgy, pl. statisztikával nagyon szívatják a népet, ott a 2-es egy nagyon jó jegy! :D

Van jó kis konditerem, pingpongterem, szerintem a menza meg a büfé is finom.


Nagyon sok külföldi tanulási lehetőséget is kínálnak, Ázsiától kezdve Amerikáig mindenfelé a világon, ezekkel érdemes is élni.


Szeretem magát a suli környezetét is, hogy nem a belvárosi zajban van, hanem kis parkos környezetben, de mégis elérhető közelben van a belvárostól.


Amit nagy negatívumnak mondanék, az az ügyintézés, de minden téren. Szörnyű! Lehet más sulikban is rossz, de itt nagyon. :D Mielőtt kijöttem erasmusra, fogalmam nem volt, mit hogy kell csinálni, kinek, milyen papírt, hova kell leadni... Ha az ismerőseim, akik már korábban voltak erasmuson nem segítenek, akkor soha nem jutok ki, mert a suli részéről 0 segítséget kaptam.



De összességében jó lesz! :D

2018. ápr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon!:)
2018. ápr. 30. 13:11
 4/9 A kérdező kommentje:

A duális képzésről esetleg van valakinek tapasztalata?

Ugyan mindjárt lejárnak a határidők a cégeknél,ahova lehet jelentkezni, de arra gondoltam,hogy esetleg lehet jelentkezek valahova így last minute. Érdekelne a dolog, régóta foglalkoztat a gondolat.

2018. ápr. 30. 13:12
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Jelentkezz nyugodtan, ahova még lehet, veszteni valód nincs. Ha nem vesznek fel a cégek, akkor legalább tapasztalatot szerzel a céges felvételikkel kapcsolatban. (Több céghez is jelentkezhetsz, ha több venne fel a végén te választhatsz, melyiket fogadod el, semmi hátrányod nem lesz, ha valamelyiket visszautasítod, de nem kell mondanod, hogy több helyre is pályáztál, nem tartozik ez egy cégre sem.)
2018. máj. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbben ahogy tudom, a Bosch-nál dolgoznak az évfolyamomon, ez a cég elég sok diákot vesz fel, vagy akár később szakmai gyakorlatra is.

Minden hónapban kapsz fizetést, de akiket kérdeztem, ők szorgalmi időszakban nem dolgoznak, viszont vizsgaidőszakban meg szünetben igen.:)

2018. máj. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is vannak duális hallgatók (igaz ők PSZK-sok), szerintem hasznos képzési forma.

Ők az előző hozzászólással ellentétben szorgalmi időszakban dolgoznak, nyáron viszont nem kell bejárniuk, de a fizetést ugyanúgy megkapják. Ha jól tudom az mindegy, hogy az évi X kötelező óraszámot hogyan osztják be, csak az a lényeg, hogy legyen meg.

2018. máj. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

A bosch-nál az a baj,hogy nincs meg a felsőfokú angol nyelvvizsgám még,nyáron fogom megcsinálni. Azt hiszem oda feltétel. :( vajon így is megéri azért beadni?

2018. máj. 3. 11:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kell-e motivációs levél, meg hogy több helyre lehet-e, ennyire sajnos nem vagyok vele tisztában.

Azonban ha kell motilevél, akkor ha beleírod, hogy épp készülsz a vizsgára vagy már letetted csak várod az eredményt, akkir megéri jelentkezni. Ha csak egy céghez lehet, akkor viszont biztos ami biztos én másikhoz jelentkeznék. :)

2018. máj. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!