Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van sok szaknál felvétel...

Miért van sok szaknál felvételi elbeszélgetés?

Figyelt kérdés
Ha semmi szakmait nem kérdeznek, akkor erre miért van szükség? A végén úgyis csak a pontok alapján vesznek fel. Vagy értékelnek itt is valami alapján?
2010. jún. 13. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Annyi a lényege, hogy pl ovónőnek ne vegyenek fel egy pedofilt vagy egy pszichopatát.

Vannak dolgok amiket egy sima elbeszélgetésen is ki lehet szűrni és ehhez nem kell a szakmáról beszélgetni.

2010. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az előző mondja, és szerintem az összes szakra kéne, hogy ne vegyenek fel totál inkompetens embereket.
2010. jún. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk van egy jogi ügyünk, az ügyvéd kb. megszólalni sem képes, szakmaisága nulla, a bíróságon szinte én adtam elő a felperesei mondandómat...

Az ilyen fogalmam sincs, hogy hogyan végezte el az egyetemet, meg hogyan lett belőle ügyvéd, de érdekelne.

Rengeteg jogász van, azon belül pedig sok rossz.

Minap az önkormányzat kért egy ügyvédtől tanácsot, kemény 1 mondatos szöveget tudott visszaírni, az én 3 oldalas kérdésemre....

2010. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ok, most néztem, h pontozzák a felvételi elbeszélgetést is, de nem értem, akkor ha nem tetszik nekik, milyen hobbijaim vannak, vagy csak nem vagyok szimpi nekik, le is pontozhatnak? ez elég szubjektív. amúgy engem a geográfus szak érdekelne...
2010. jún. 13. 19:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem fognak lepontozni az miatt ha nem fognak tetszeni nekik a hobbik. Szerintem a mai világban inkább jó ha valaki csinál valamim a szabad idejében és nem csak tv-t néz. Azért próbálj meg intelligens, kommunikatív és mosolygós lenni. Ja és ne izgulj.


OFF Elsőnek:

Óvó nőknek egyébként csak alkalmassági vizsga van(beszéd, tesi, ének) szóvel senki sem kívncsi arra, hogy pedofil vagy-e vagy sem. Elég szomorú szerintem:(

2010. jún. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Tudom, hogy csak alkalmassági van, mert barátnőm óvónőnek tanul. Ez csak egy példa volt.

Amúgy tényleg elég szomorú. Szerintem egyetemi és főiskolai felvételiknél kötelezővé kéne tenni a pszichológiai felmérést is. Én pl szülésznőnek tanulok és valamiért vannak olyan csoporttársaim akik nem bírják a vért vagy utálják a kisbabákat... Csak gratulálni tudok nekik a szakmaválasztáshoz és nagyon sajnálom azokat a nőket akik náluk fognak szülni.

2010. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

OFF utolsónak:

Teljesen egyet értek veled. Én tanító néni szeretnék lenni és rengetegen voltak alkalmasságin akik nem is szeretik a gyereket és úgy beszélnek mint egy kocsis.

2010. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!