Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyik barátom lányát nem...

Egyik barátom lányát nem vették fel középiskolába. Mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Elit iskolában tanul 8.-os. 4-es átlaga van és a felvételin 52 pontot írt, de nem vették fel sehova. Az ofő azt mondja, mert renitens és a stílusával eladta magát úgy hogy nem vették fel. Ilyenkor mi lesz a gyerekkel?
2018. máj. 2. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Gyűjtő osztályba kerül, ahová a többi is.
2018. máj. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tanköteles 16 éves koráig így valahova járnia kell. Iskolába kell hogy adjanak tanácsot hova kell ilyenkor fordulni, és kell neki egy iskolát találni, ha úgy van az ország másik végébe, és a következő tanévbe megpróbálhat egy másik iskolát.
2018. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Egyik barátnőmet sem, mert pocsék tanuló. Írattak egy fellebbezést és simán felvették utána.
2018. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A felvételi nem stílustól, hanem tanulmányi eredmény és a központi felvételi eredményétől függ. Meg kell nézni, hogy hol vannak üres helyek. Az ált iskola tud ebben segíteni.
2018. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Milyen gyűjtő iskola?


Hát ha az arrogáns stílusát leadja ott is a felvételi beszélgetésen nem hiszem hogy felveszik. Mondom 53 ponttal vettek már fel biológia tagozatra gimibe egy srácot. Ugyanannyival nem hiszem hogy ne vennék fel sehova a kislányt. Lepontozták a szóbelit, mert elfogadhatatlan stílusa volt. Mit gondolsz?

2018. máj. 2. 21:19
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy egy szóbeli elbeszélgetés nagyon kicsi részben befolyásolja a felvételi eredményét. Azt is gondolom, hogy az 52 pont elég gyenge. Voltak nála jobbak. Kellett volna egy biztonsági helyet is megjelölni.
2018. máj. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3 helyet jelőlhettek meg max
2018. máj. 5. 12:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, hogy 3-at lehet maximum megjelölni, volt olyan osztálytársam, aki 10 sulit is beírt.

Egyébként a szóbeli tényleg nagyon befolyásolhatja a felvételit, lehet ha a gyenge felvételijével nem nagyképű, hanem inkább az sugárzik belőle, hogy szorgalmas, máshogy áll hozzá az iskola.


16 éves koráig tankötelezett, ezért a városban ki kell jelölni egy "gyűjtő" iskolát, ahová azokat is felveszik, akik máshová nem jutottak be.

2018. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én anno 4.85-ös átlaggal, és egy jól elrontott, 54 pontos felvételivel mentem top gimibe (országos top 100-ban benne van), éppen befértem. Most 4.7-es átlaggal végeztem, két nap múlva érettségi, szóval nem kell leszólni senkinek a kislányt. Bár ha tényleg renitens volt a stílusa, tanulhatna belőle... simán lehet, hogy az húzta le. Nem véletlenül szokták javasolni, hogy előre olyanokat kell jelölni, ahova nagyon szeretne menni az illető, de a végére kell olyat is, ahova meg tuti felveszik, hogy ne legyen ilyen probléma.


Akiket nem vettek fel, valóban indíthatnak a középiskola ellen jogorvoslati eljárást, amennyiben nem értenek egyet a felvételi döntéssel. Akkor sincs minden veszve, ha a jelentkező elfogadja a középiskola döntését, mert például az alacsony pontszáma miatt indokolt, hogy nem vették fel. Ilyenkor részt lehet venni a néhány suli által indított rendkívüli felvételi eljáráson. Ezt azon iskolák indítják, ahol a helyek legalább tíz százaléka üresen maradt.


Az tényleg butaság, hogy max 3-at lehet jelölni, és anno 6!! helyet jelöltem. Felsőoktatási felvételinél van az, hogy az első 3 után minden további 2000 Ft.

2018. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, itt egy link: [link]
2018. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!