Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A ballagást miért mindig az...

A ballagást miért mindig az érettségi előtt tartják?

Figyelt kérdés
Nekem ez mindig is fura volt, eleve a ballagásnak az a lényege hogy elbúcsúznak az iskolától, erre 3nap múlva mennek vissza érettségizni egy hónapig. Meg emellett ha valaki nem érettségizik le akkor az nem is mehet továbbtanulni, szóval akkor megint csak újra kell járnia az iskolát, akkor minek ballagott el? Nem értem. Van erre valami indok?

2018. máj. 3. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Utána mindenki megy nyaralni, dolgozni stb. Meg onnantól már hivatalosan nem a suli diákjai. És aki nem megy továbbtanulni, nem érettségizik, az is befejezi a sulit 12. végén.
2018. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy van, ahogy mondod. A ballagás a középiskola végét jelenti, megkapod a 4-5 osztály elvégzéséről a bizonyítványt. Az érettségi az ettől különbözik, az nem kötelező feltételnül a középiskola elvégzésével együtt.
2018. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a ballagás az iskola befejezését jelenti. a 12.-es bizonyítvány az érettségi feltétele.

nem kell feltétlen érettségizni, attól még a középiskola elvégzettnek tekintendő.

2018. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

de ha megbukik év végén akkor nem fejezte be a 12. évfolyamot

ez szerintem is hülyén van megcsinálva

2018. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert előbb befejezed a 12. osztályt, elballagsz, UTÁNA elmész érettségizni, ami félig-meddig már a felsőoktatási felvételi eljárás része. De hogy épp a saját régi sulidba mész érettségizni, az igazából csak helyrajzi kérdés (és ugye az emeltre jelentkezők nem is oda mennek)
2018. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy barátnőm azt csinélja, hogy kiment külföldre dolgozni februárban, úgy volt hazajön érettségizni de végül nem tud. Tegnap elballagtunk nélküle de így már ő is befejezte a sulit és ősszel érettségizik.:)
2018. máj. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!