Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell az érettségire női...

Miért kell az érettségire női egyenruha?

Figyelt kérdés

miért nem elég "csak" simán kiöltözni elegánsba ahogy minden normális országban és miért kell ehelyett olyan iskolás szabványruhát venni (miközben elvileg szinte sehol nem kötelező az egyenruha), amit csak érettségi alkalmával lehet felvenni?


nem fölösleges kiadás/költség?



2018. máj. 7. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez hülyeség ilyen nincs. Abba mész amibe akarsz. Legtöbben a szalagtűzős és ballagós ruhában mennek. De nem vetethetnek csak külön az érettségire egy egyenruhát.
2018. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

2013ban érettségiztem, lányoknak matrózblúzt kellett felvenni (szóbeli és írásbeli is). A fiúk sima öltöny nyakkendő.


Ki lehet bírni szerintem

2018. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell semmilyen egyenruha. Sőt még kiöltözni sem muszáj. Nekem mikor ballagtam semmi elegáns ruhám nem volt, így abba mentem amibe iskolába szoktam: sima melegítőnadrágba meg felül egyszínű fehér pólóba. Nem szólt érte senki, hogy rosszul öltöztem volna vagy valami.
2018. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom előző válaszoló milyen iskolába járhatott, ahol elballaghatott melegítőbe és fehér pólóba. Nálunk a bejárati ajtóból fordítottak vissza, ha nem volt megfelelő az öltözet.

Nálunk 4 évig minden ünnepségre matzórblúz kellett, azt megvettük egyszer 9-ben, és jónapot. Érettségire amúgy be lehet menni sima fehér ing/blúz és fekete szoknya/nadrág.

Szóbeliken tuti hazaküldenek átöltözni, ha úgy mész be mint az előző válaszoló. Ballagáson meg nem is értem komolyan. Mindenki szépen kiöltözve, te meg beállítasz oda melegítőben?

2018. máj. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

#4: Nem abba ballagtam, ahhoz béreltünk öltönyt. Érettségiről volt szó.

Hogy hazaküldenek az kissé túlzás. Nálunk egy valakitől kérdezte meg a vizsgaelnök még szóbeli előtt hogy miért nincs kiöltözve (de nem mondta neki, hogy most húzzon haza átöltözni), ő meg annyit mondott rá hogy nincsenek elegánsabb ruhái. (Mondjuk ő munkásgatyába jött, szóval arra nem csodálom hogy rákérdezett.)

2018. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kellett semmilyen egyenruha.
2018. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De, fölösleges, az iskola hülyesége. Ennél jobban tekintettel lehetnének a családok pénztárcájára.
2018. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!