Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi! Szövegértésben...

Érettségi! Szövegértésben levonnak érte pontot, ha idéztem amikor nem kérte hanem az volt az utasitas hogy a szoveg alapjan, es en szepen macskakorommel ideztem? Mert egyik osztalytarsam azt allitja hogy ilyenkor nem kell kiirni a macskakormot.

Figyelt kérdés
Bocsi a helyesirasert,telorol irok.

2018. máj. 7. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Énis ugyanezt csináltam, amikor kérdezte, hogy milyen elméletet használt és ki. Amikor meg kellett magyarázni, hogy miről szól az elmélete szó szerint kis betűkkel kimásoltam a szöveget.
2018. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kissé kusza, amit írtál. Minden esetben, bármilyen körülmények között, ha valamit szó szerint idézel, akkor azt idézőjelek közé kell tenni. Teljesen mindegy, hogy eleve a kérés az, hogy szöveg alapján... Ha az egy kvázi hivatkozás, hogy teszem azt "e szerint ez és ez", akkor azt idézőjelek közé teszed.
2018. máj. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!