Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanítás testnevelő-edző...

Gannicus23 kérdése:

Tanítás testnevelő-edző szakkal? Meddig lehetséges?

Figyelt kérdés
Jelenleg testnevelő-edző diplomával tanítok egy általános iskolában. A Nyíregyházi Egyetemen az évben iratkoztam be testnevelés-történelem osztatlan tanári képzésre. A képzés időtartama 3,5 év. Arról értesültem, hogy az én diplomámmal, mivel az nem ad még pedagógus végzettséget, csak 2019. augusztusáig taníthatok. Van-e arra esély, hogy ezt a törvényt módosítják, és kitolják a határidőt, tekintettel arra, hogy kevés a szakember, főleg ezen a területen, vagy pedig búcsút mondhatok a munkahelyemnek? Lehetséges-e az, hogy esetleg méltányossági szempontból, figyelembe veszik, hogy már megkezdtem a tanulmányaimat, és folyamatban van a pedagógus diploma megszerzése? Van-e esély arra, hogy így nem bontják fel a szerződésemet és taníthatok tovább? Az egyetemet leghamarabb 2021. januárjában tudom befejezni, mit gondoltok? Fontos még megjegyezni, hogy nincs a környéken senki aki testnevelés diplomával rendelkezik és ellátná a feladatkört, valamint a gyerekek majdnem 100 %-a is etnikum. Én egyébként jól érzem, itt magam és kijövök velük, sok versenyt nyerünk stb.

2018. máj. 14. 19:11
 1/3 anonim válasza:
100%

En szinten osztatlan-tanarra jarok (testnevelo-gyogyt.).Én meg csak nem is hallottam erről a problemaról. Ha már megvan a pedagogusi diplomad, nemhiszem, hogy ebbe belefognak kotni. Nalunk is most vegez mesteren az utolso tesi-edzos (pedagogusi szakosodas) evfolyam de nem remlik, hogy emlitettek volna, hogy most nekik ujra el kell kezdeni. Ha meg igy can biztos hogy kitoljak meltanyossag alapjan (de ezt iskola valogatja).

Ui: az irasjelekert bocs de telorol igy gyorsabb volt

2018. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A testnevelő-edző szak nem pedagógus végzettség, de most azzal tanítok. Már megkezdtem az osztatlan képzést 3,5 év mire befejezem, de a törvény szerint 2019/2020 tanévig lehet csak tanítani a testnevelő-edző végzettséggel. Azért kérdezem, hogy méltányosságból hosszabbítanak-e munkaszerződést, hiszen én leghamarabb 2021 januárjában végzek.
2018. máj. 20. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:

melyik suli ez?

én is nyiregyi vagyok.

2018. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!