Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosdiagnosztikai analitikus...

Orvosdiagnosztikai analitikus szak?

Figyelt kérdés

Egy pár kérdésem lenne elsősorban a laboratóriumi analitikus es a kutatólaboratóriumi analitikus szakról. (Ha jól tudom egy év utan kell valasztani)

1.Úgy tudom, hogy nappali képzésen Pécsett (Kaposváron), Debrecenben es Miskolcon van ilyen képzés. Melyik helyet ajánlanátok, hol érdemes elkezdeni (HA számít a hely)

2.Mennyivel tudok kevesebbet ha csak az alapképzest csinálom, az alap+mesterképzéshez képest? (Tudtommal mester csak Kaposváron van)

3. Hol lehet elhelyezkedni kutatólaboratóriumi analitikával, és hol laboratómiumi analitikával (HA van különbség? Mik a fő tevékenységek egy nap során?

+1.azoknak akik most tanulnak ilyet vagy nemrég végeztek: foglald össze az előnyöket és a hátrányokat az oktatásban és a való életben. (Itt írjátok le hol tanultok/tanultatok).


Ha esetleg valamit rosszul írtam a képzéssel kapcsolatban vagy pontatlan, mindenképpen javítsatok ki, mert még csak most tájékozódok és lehet h nem a legjobbak a forrásaim...ezért a kérdés!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 16. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egy értelmes és hasznos szak, de meglehetősen speciális dolgokat fogsz tanulni, nehéz más szakokat ráépíteni később.


Ha van választási lehetőséged inkább általános orvosképzést vagy biológus képzést válasz egy jó egyetemen (ELTE, SE, Pécs, Szeged, Debrecen).


Ezen a területen ha a szakmában akarsz maradni és jól akarsz élni belőle (szakértői munkát akarsz végezni és nem beosztott laboránsi tevékenységet) akkor a PhD elkerülhetetlen, tehát a BSc után MSc-t kell szerezned és azzal jelentkezhetsz egy doktori iskolába.

2018. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!