Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem van Corvinuson...

Mennyi esélyem van Corvinuson koleszra?

Figyelt kérdés

Bp től 30 km re lakom, van egy tesóm de már nem velünk él, azt nem tudom mennyi pontosan az egy főre jutó jövedelem, ezt nettó vagy bruttó értékként számít? Bár igazából a lényegében nem változtat a dolgokon h bruttó vagy nettó. Olyan 320000 per ember, ha a tesonmat beleveszem akkor csökken csak hát ő nem velünk él , mindenesetre meg tamogatva van.

Ezek nem igazán biztató adatok tudom, viszont 450-470 körül lesz a pontszámom, ez nyomhat annyit a latban jogy mégis sikerül?



2018. máj. 18. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fognak felvenni. Engem tavaly sokkal rosszabb szociális helyzettel és 478 ponttal épphogy felvettek, most pedig a pontok növekedése várható.
2018. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elszomoritalak , de gondolkozz inkább hogy egy SZOBÁT bérelsz ki :) azokat tálalsz 50ért is bőven mindenfele, persze igénytől függ, de 35tol -60 ig vannak átlagba, pl éjjel nappal BP.. De bátyám pl olyan helyen van ami el van különítve van saját wc fürdő is+ a szobaja, es csak a nappali ,konyha közös úgymond es rezsivel 65be kivan es nem lelakott hely sőt.. :) ki kell fogni, jó vadászatot.
2018. máj. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Albérlet sajnos off, fater azt mondja hogy így hogy a vonat fel óra alatt Pesten van onnan meg par megálló a négyessel, nem fizet alberletet, a munkát pedig nem tartom jó ötletnek, mert az a tanulástol venné el az időt. Úgyhogy marad a bejárás.
2018. máj. 20. 11:34
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 , miért várható a pontok növekedése?


Amúgy a poén hogy az ELTE hoknek a honlapján lévő kalkulátor szerint eltes koliba felvennenek.

2018. máj. 20. 12:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha fel óra a bejárás akkor hagyd a koleszt:) első évesként meg van adva h melyik koleszba mehetsz pl a BCE-n.. ami kapásból 1 órás útra van a sulitól.. es oda is nagyon kevés magyar jut be, mivel v a 70% kínai es más külföldi nemzetiségek alkotják.. ők távolság miatt már jobban állnak mint te, sőt ha csak pl békéscsabáról megy a Corvinusra az, mert egyik lényeges szempont hogy ki milyen távol van hol lakott stb... meg mindenféle szoc dolgok persze... Ha jól tudom első évesek csak a Tarkaretiba menetnek, ahol közös fürdő stb.. előfordul 1x-2x csótány is, de előbb írtam.. felejtős a bejutás csak akkor tudsz magyarként ha pl halmozott hátrányos helyzetű vagy,vagy fogyatékossal v ilyesmivel együtt élsz,+ legalább egy 4,7-4,8as átlag e mellé.. és ha sulitól egy olyan 150km v annál messzibb laksz, na azoknak van esélyük :) tapasztalatból mondom.. mivel benne vagyok ..
2018. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kollégiumi kérvényeket bírálok szóval eléggé otthon vagyok a témában :) A kollégiumi férőhelyekből azért van kevés mert az összes külföldi alanyi jogon kap kollégiumot. Tehát ha határontúli magyar vagy akkor alanyi jogon kapsz szociális helyzettől független. Persze az összes Erasmusos is kap. (az hogy ez mennyire jó vagy se külön vitatéma lenne)

Privatban leírom, hogy hogyan is működik pontosan a pontszámítás ha tesód nem veletek él :) Ez privát infó ezért nem ide írom.


Ezen a honlapon minden infó fent van. Jobb oldalon a " Kollégiumi pontrendszerek 2017/2018/2" doksit és Rektori Kancellári együttes utasítás 2017/2018/2" doksit érdemes áttanulmányozni :)


Amúgy vannak egyetem független kollégiumok ahová be lehet adni a pályázatokat (persze eltérő jelentkezési határidők). Persze itt egyéb más kritériumok vannak. De ötletnek nem rosszak:

[link]

kisebb egyetemek kollégéiumait érdemes megkérdezni (Képzőművészeti egyetem esetleg)

vallási kollégiumok (katolikus van jó pár)( [link] pl.: [link]



Vannak magánkollégiumok, ahol 30 ezer kb havonta szobatárssal. Viszont ha ilyen közel laksz akkor ezt kihagynám :)

2018. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!