Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy egyetemre csak olyan...

Ha egy egyetemre csak olyan szakra vesznek fel, ahol kénytelen vagyok fizetni a tandíjat (tehát önköltséges), akkor is kaphatok kollégiumi ellátást, vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt hozzátenném, hogy 200+ km-re lakom az egyetemtől.

2018. máj. 22. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Nem kaphatsz, mert nem jár.
2018. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

A kollégium nem "jár" senkinek, hanem jelentkezni kell rá és különböző szempontoknak megfelelően (elsősöknél leginkább a szociális háttér számít) pontokat számolnak és ez alapján dől el, hogy ki nyer felvételt. Van x db férőhely, az első x fő fog helyet kapni, akinek a legtöbb pontja lett.


Az, hogy mik a szempontok és hogyan pontoznak, az az adott egyetemtől is függ, szerintem keress rá a honlapjukon. Én még nem találkoztam olyannal, ahol kizáró ok lett volna az, hogy valaki önköltséges szakon tanul, viszont olyat már sokszor láttam, hogy pont jár érte, ha valaki államilag támogatott szakon van. Szóval szerintem nem lehetetlen, de valószínűleg nehezebb, főleg, hogy ma már eleve nagyon nehéz kollégiumi férőhelyet kapni, mert annyi nem elég, hogy messze laksz....

2018. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
A távolság jó pont, de tényleg az államisok viszik el a koleszos helyek nagy részét. Nézz utána magánkollégiumoknak, nem olyan olcsó, mint az egyetemé, de még mindig jobb, mint egy albérlet.
2018. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 22. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Én is több, mint 200km-re lakom az egyetemtől, de mégsem vettek fel kollégiumba.
2018. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!