Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tudok katonai alapismerete...

Hol tudok katonai alapismeretekből érettségit tenni és hogyan?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem le és úgy néz ki, hogy nem lesz meg a pont a felvételimhez. Gondolkoztam, hogy katonai alapismeretekből érettségizek jövőre az eléggé kedvező lenne.


Viszont nekem nincs 2 évem, hogy tanuljam (mert ugye 2 évig tanult tantárgyból lehet érettségizni). Most akkor ezt, hogy is csináljam?


Illetve lehet olyat, hogy csak ebből az egy tantárgyból érettségizek jövőre?



2018. máj. 24. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Tanulnod egyedül kell vagy magántanárt fizetsz - mivel már nincs tanulói jogviszonyod.


Igen, jövőre már bármilyen tárgyból tehetsz érettségi vizsgát, katonai alapismeretekből is (pénzért).


Hol? -Praktikusan olyan középiskolában, ahol oktatnak ilyen tárgyat. A [link] oldalon jobbra van iskolakereső, ott találsz közeli iskolát, vedd fel velük a kapcsolatot (majd nyári szünet után).

2018. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors segítséget :D.


Tehát akkor nem kell 2 évig tanuljam ezt a tárgyat, hogy érettségizhessek belőle, ugye?

2018. máj. 25. 13:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell. Az csak a tanulói jogviszonnyal rendelkezőkre (magyarul középsulisokra) igaz.
2018. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönööm :D, nagyon sokat segítettetek.
2018. máj. 26. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!