Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenkit felvesznek egyetemre?

Mindenkit felvesznek egyetemre?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha a minimum ponthatár az adott szakon 280 pont (önköltséges), és 90 főt vesznek fel, akkor ha elérem a 280 pontot akkor fixen felvesznek, mivel úgy húzzák meg a ponthatárokat, vagy pedig azokból akik elérték a 280 pontot, rangsorolva vesznek fel 90 embert?

2018. máj. 31. 21:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%
Nem emelték a minimum ponthatárt, nem tudom, hogy ezt honnan vettétek.
2018. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%

280 pont a minimum, az alatt SEMMILYEN egyetemre nem fognak felvenni (240-től lehet menni felsőoktatási szakképzésre, amit egyetemeken hirdetnek meg, de nem egyetemi/fősulis képzés).

Ha van 90 hely, és 470 jelentkező, attól még 90-et fognak felvenni, kivéve:

- ha a 90-91. (stb) embernek azonos a pontja (ekkor 89-et vesznek fel)

Lehet, hogy a minimum ponthatár 280 pont, de ez nem jelenti automatikusan, ha van 280 pontod, akkor felvételt fogsz nyerni. Abban az esetben, ha az utolsó felvett embernek 280 pontja van, akkor ennyi lesz a ponthatár, viszont csak abban az esetben lehet neked is 280 pontod, ha benne vagy az első 90-ben. 91-edikként hiába, mivel azonos, nem vehetnek fel. Viszont az is igaz, hogy ebben az esetben nem 280, hanem pl. 281 vagy 283 lesz a ponthatár.


Tehát... ha mind a 470 jelentkezőnek 280 pontja lenne, akkor véleményem szerintem nem indulna el a szak, hiszen mi alapján döntik el?

Viszont ha 470-ből az első 90 jelentkezőnek (vagy a szakra bekerülőnek, mert pl. lemaradt az első jelentkezési helyéről) 280 pontja van, és a 91-nek csak 279, akkor minden további nélkül lehet 280 pontja mindenkinek.


Talán nagyon érthetetlenül írtam le, de úgy vélem, ha valaki tényleg ki akarja bogozni, menni fog és próbáltam kb elmagyarázni.


Hogy a kérdezőnek egyszerűen válaszoljak: rangsorolva.

2018. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%

Előző: Nagyjából jó a válaszod, viszont a rangsorolva az hülyeség. Ha a kérdezőnek 280 pontja van és az adott szakon 280 a ponthatár ott már nem lesz rangsorolás, az megtörténik a ponthatár kihirdetése előtt. Ha neki 280 pontja van akkor már felvételt nyert, mert eleve így alakítják ki a pontokat.


Hihetetlen milyen súlyos szövegértési problémákkal küzködik néhány (feltételezem) egyetemista vagy egyetemet végzett személy.

2018. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
Arra értettem, mikor "összeállítják" a felvetteket. Márpedig ott rangsorolják, mielőtt meghúznák a ponthatárt. :D
2018. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Az rendben van, de nem ez volt a kérdező kérdése.
2018. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Hű, látom kisebb ‘vitát’ indítottam a kérdésemmel.

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2018. jún. 3. 11:26
 17/21 anonim ***** válasza:
56%
A rangsorolóson kívül ennyire haszontalan választ adtam volna? No, mindegy...
2018. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Sziasztok! Bocsánat, hogy ide írok, de hátha valaki jobban tájékozódott, mint én. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy olyankor ha egy adott szakon max. 112 fő a kapacitása a főiskolának, és idén a felvi.hu statisztikái alapján 110-en jelentkeztünk, akkor mindenki automatikusan bekerül aki eléri a minimum ponthatárt? Vagy ez hogyan működik? Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm! :)
2018. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül fognak mindenkit felvenni, aki 280 pontnál kevesebbet kap azt semmiképp sem veszik fel, illetve egyéb okokból kifolyólag is lehet, hogy lecsúszik valaki (például államilag húzott határ van az adott szakon; presztízsből nem viszik olyan alacsonyra). Viszont ha eléred az adott szak minimumponthatárát akkor már bent vagy, ha erre irányult a kérdés.
2018. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
63%
#18: Szerintem igen. :) Általában megtöltik a helyeket, mert pénzt kapnak a felvett emberekért. A 280 pontot viszont muszáj elérni. :)
2018. jún. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!