Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem megyek el emelt toris...

Ha nem megyek el emelt toris szobelire, mi lesz? Ugy terveztem, hogy kihagyok egy evet.

Figyelt kérdés
2018. jún. 6. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha idén vagy végzős a középiskolában, akkor nem kapod meg az érettségi bizonyítványodat, mivel az egyik kötelező tárgyból nincs meg az érettségid. Ősszel vagy tavasszal tudsz jelentkezni rá újból, és természetesen a felsőoktatási felvételit is elölről kell majd kezdeni jövőre.


Amúgy egy tipp: ha úgyse sikerülne jól és később mindenképp javítanod kéne, akkor nem veszítesz semmit azzal, ha elmész. Legalább lesz tapasztalatod az emelt szóbelizésben, még az is lehet, hogy ha szerencséd van, jól sikerül. Ha szar lesz az eredmény, megkapod az érettségi bizonyítványt, de jövőre ha javítasz, kapsz egy tanúsítványt az új eredményedről és azt be tudod számíttatni a felvételibe meg ilyenek. Persze ha nálad az a presztízskérdés, hogy a keményfedeles érettségi bizonyítványba milyen eredmények kerülnek, akkor hagyd ki és menj jövőre.


A kihagyott évben mit tervezel csinálni?

2018. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Engem nagyon zavar, hogy nem sikerult jol, holott mindig tanultam, es ertem is a torit, szeretem is, nem tudom, hogy csesztem el. Ha javitok jovore, akkor az hol lesz, egy papiron a bizonyitvanyban, vagy hol ? Mert igen zavar, hogy a normalis bizonyitvanyomban ilyen lesz.

A kimaradt evben dolgozni fogok kulfoldon, hazajovok erettsegi elott joval, es magantanarhoz megyek par orara. Sokra nincs szuksegem, hisz nem kell kimaradt eveket potolnom, illetve tennek egy emeltet angolbol, iden kilencvenes kozepet csinaltam, szoval ha ugy alakul, megprobalom az emeltet.

2018. jún. 6. 11:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Az angol emelt is jó ötlet, legalább rögtön nyelvvizsgát is szerzel vele.

Ahogy leírtam, ha most elmész a szóbelire, akkor a bizonyítványodba a rossz eredmény kerül, és jövőre csak egy darab papírt, egy tanúsítványt fogsz kapni külön. Ha nem mész el, akkor nem kapsz bizonyítványt, csak akkor, ha pótérettségiztél már töriből.

2018. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul erzem magam emiatt, de lehet, hogy nem megyek el.
2018. jún. 6. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!