Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha valaki nem...

Mi történik ha valaki nem tartja be a köznevelési törvényt?

Figyelt kérdés
2018. jún. 6. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Minden törvényi szabályozásba belefoglalták a be nem tartásáért kiszabható szankciókat.


Egyébként mi Magyarország súlyosan elmaradott retardált oktatási rendszerében kell hogy elszenvedjünk x évet.


Itt a tanár sz..rrá gyalázhat, véleményed csak és kizárólag akkor lehet ha az egybevág a pedagóguséval, ha nem vág egybe akkor fogd be a po..ádat vagy ki..aszunk a p..csába innen.


Ha valamivel nem értesz egyet akkor legyél szépen jó kiskutya és csináld azt, amit mondunk ha a létező legnagyobb fa..ág az akkor is különben ki..aszunk innen a p..csába.


Nem tetszik valami? Felejtsd el hogy nem szopatunk majd sz..rrá szóbeli vagy írásbeli felelet alkalmával ha nem fogod be a po..ádat és az érettségin is simán sz..rrájavítom a dolgozatodat és mehetsz a p..csába közmunkásnak.

Jah, és ha nem tudnád vannak kötelességeid


Üdv a klubban :)

2018. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Itt a tanár sz..rrá gyalázhat"

persze, vagy a szülő gyalázza sz.arrá a tanárt a porontyával karöltve, mert nekik "jogaik" vannak. csak azt felejtik el, hogy a gyereknek (diáknak) elsősorban kötelességei vannak

2018. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pontosan miről van szó, kérdező? Ha visszaélést tapasztalsz egy iskolában, akkor fordulhatsz az osztályfőnöködhöz, majd az igazgatóhoz, de ha intézményi szintű a probléma, akkor a fenntartót keresd (KLIK, egyház, alapítvány stb.), végső esetben pedig az oktatási jogok biztosához, ombudsmanhoz fordulhatsz!
2018. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

#2 Te pont az a manipulálható, érdemi gondolkodásra képtelen ember vagy, akire ennek a rendszernek szüksége van.

Persze van a másik oldal is ahol a hülye gyerek a még idiótább anyjával képviselik a rossz oldalt. De ne akarja már itt senki megmagyarázni nekem, hogy mi folyik ma az általános és középiskolákban, mert nincs 5 éve hogy végeztem.

Én egy színvonalas gimnáziumba jártam, nem egy utolsó söpredékbe, ahol ezeket tapasztalTUK.


Ébredjetek már föl, mert ez az oktatási rendszer még a 19. századi poroszos skillekre lapozza a pedadógia tudományát, ami így is marad mindaddig, amíg a te érthetetlen fajtád többségben marad, és nem nyitja ki a száját, hogy figyeljetek már, haladni kellene a korral mert véget ért a kommunizmus.

2018. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 az én anyám (plusz a szülei és a testvére) évtizedeket húztak le közoktatásban, nem kell megmagyaráznod, mi mindent tapasztaltál azalatt a kemény 12 év alatt. ők ezer meg egy esettel találkoztak, gyakorlatilag láttak már mindent. indokolatlanul szigorú, szivatós tanárok mindig is voltak, lesznek. de olyan még nem volt, hogy egy tanárt egy pár szülő konkrétan elkerget a pályáról, mert az ő kedves okos gyermekeikkel nem úgy viselkedett, ahogy a szülők elvárták volna (a.k.a. kapják meg a jó jegyet a semmire, és még neveljék is meg a gyereket a szülő helyett). többek között ezért nincs semmi tekintélye a szakmának
2018. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi #3 kérdező! :)
2018. jún. 7. 13:53
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébként csak kíváncsi vagyok, hogy van-e valami szankcionálása azoknak a tanároknak, akik nem tartják be bizonyos részeit.

Lásd;

Nemrég azért kaptam 1-est órán, mert nem volt ott az áhított szöveggyűjteményem, amit a tanár szerint egész évben használtunk és abból tanultunk - a valóság azonban az, hogy csak megvásároltatták velünk, és egyáltalán nem használtuk (csak a tankönyvet és a füzetet). Már a 3. óra után nem vittem magyarra, hiszen minek, az úgy is több kilós tancucc mellé - nem tervezem, hogy gerincferdülést kapok. Persze az a tanév utolsó 2 hetében kell azt a szerencsétlen könyvet használni, amikor a normális tanárok nem le akarják rontani a diákok jegyét, hanem inkább a javításra ösztönzik. És - csak megjegyezném -, hogy egész évben 5-öseim voltak (2db 4-esem volt), az átlag 4,92 volt: egészen amíg be nem írta az 1-est egy olyan dologra, ami nem tükrözi sem az éves teljesítményemet, sem a szorgalmamat. Számtalanszor feleltem ennél a tanárnál szóban, írásban is, voltam 3 magyar versenyen is, ahol nem az 52. helyet sikerült megszerezni, hanem dobogós lettem.

Mindennek ellenére nem volt annyira humánus, hogy az 2 héttel a jegyek zárása előtt beírja az 1-est.

Ezért is néztem kicsit utána a dolgoknak, hogy mire igen és mire nem adhat 1-est a tanár - és mint kiderült a felszerelés mulasztására nem.

Már letettem az egészről, hogy bárkinek is szóljak emiatt (úgy értem, az osztályfőnöknek, stb.), mivel ez a drága tanár még jövő héten (utolsó héten) hétfőn is íratni akar röpdolgozatot, amit biztos, hpgy 5-ösre fogok megírni - utána már megbeszéltem vele, hogy megadja. Mindezek után bekaphatja!

2018. jún. 7. 14:04
 8/11 A kérdező kommentje:
*2 héttel a jegyek lezárása előtt NE írja be az 1-est.
2018. jún. 7. 14:10
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem itt te nem tudsz panaszt tenni. ott kellett volna lennie a szöveggyűjteménynek, a tied nem volt ott, ezért büntetést kaptál egy 1es formájában. szerintem ez így teljesen rendben van
2018. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9/9 Szerintem meg egy fogyatékos vagy.

Elment versenyekre, ahol pont úgy fényezte a felkészítő tanárt az eredményével ahogy saját magát is. Egész évben jó jegyeket kapott, semmi baj nem volt se a fölkészültségével sem a magatartásával, mire egyszer nincsen ott egy munkafüzet és egyest kap.


És ez van szerinted teljesen rendben. Tudod ha nem magyarul írták volna meg ezt a bejegyzést és nem magyarul válaszolsz is tudtam volna, hogy egy elkorcsosult magyarral állok szemben. Tökéletesen látszik, hogy ennek a hulladék rendszernek vagy a tagja, ugyan is ebből a reakcióból sok minden levonható ám, mint következtetés.


Minden rendben volt minden stimmelt, egyetlen egyszer hibázik és nem nagyot, nekünk meg le kell tépni a fejét, ha agyon verte volna a tanár te azzal is egyetértenél te suttyó szerencsétlenség.


Lehet, hogy túlzónak tűnik a vehemenciám, csak itt a rendszerváltás óta senkinek nem tűnik föl, hogy a posványból a kiutat, az oktatás fejlesztése jelentené.


Gratulálok, neked meg a fajtádnak pont ez a szerencsétlen rendszer való, mert ha neked azt mondják hogy térdepelj a kukoricán, akkor te csak annyit kérdezel hogy egy vagy két óra hosszát.?


Szánalmas vagy, de pont ennek a kis egykor jobb sorsa hivatott mára már leszerepelt országnak tökéletes része.

2018. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!