Lesz ezzel munkám?

Figyelt kérdés
Eléggé félek, hogy belefeccölök egy csomó időt egy egyetembe és utána majd csak a szalag mellé várnak szeretettel. Ráadásul már nagyon nem vagyok fiatal. Nem fognak felvenni a BME vegyészmérnökire, se a biomérnökire, csak a SZIE-re biomérnökire. Utána akarom a BME-n a vegyészmérnöki vagy a gyógyszervegyész-mérnöki mesterképzést megcsinálni. Leginkább a gyógyszeripar érdekel. Lesz így egyáltalán esélyem? Eleve sok a vegyészmérnök, én meg biomérnök alapképzéssel fogok rendelkezni, ráadásul nem egy neves egyetemről.

2018. jún. 13. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz ennek a nagy (és értelmetlen) BME kultusznak. Közel se számít annyira, mint ahogyan a kérdésben utalsz rá.
2018. jún. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez annyit számít, hogy a felvételi egy kicsit más lesz, mert idegenek állítják össze. De a tananyag elméletileg ugyanaz. Ha tanulsz, megértesz, akkor szinte mindegy hol végzel. Amúgy azért nincs olyan sok vm. hogy emiatt kelljen aggódnod. Sőt szerintem egyre többen mennek el IT irányba, mert abban van a pénz!!!
2018. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon szeretnék gyógyszerekkel foglalkozni, de a vegyipar különböző területei is érdekelnek, a pénz meg addig nem érdekel, amíg nem a minimálbérrel kell küzködnöm.
2018. jún. 13. 14:04
 4/6 A kérdező kommentje:
*küszködnöm. Csak ezeken a területeken találjak munkát, normális pozícióban, az számít.
2018. jún. 13. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lesz munkád biomérnöki BScvel is már, ez miatt ne aggódj, vegyészmérnökök meg elég keresettek(nyilván nem gépész-villamosmérnök mértékben azért)


Üdv: egy SZIE-s biomérnök hallgató.

2018. jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó hír!
2018. jún. 13. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!