Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állami képzést vissza kell...

Állami képzést vissza kell fizetni?

Figyelt kérdés

Valaki, aki 2 félév utám kiíratkozott adott egyetem államis képzéséről, viszont másik egyetemen tanul, más szakot, önköltségen, annak vissza kell fizetnie az államis képzést? Lehet erre kérni valami haladékot, részletet?

Most passzívos vagyok azon az egyetemen, de ugye egyhuzamban max 2 féléved lehet passzív, különben megszűnik a jogviszonyod. Ez nem lenne baj, csak tudom, hogy így viszont vissza kell fizetni.


Esetleg aki hasonló cipőben volt, tud segíteni? Biztos van erre valami szabályzat, x. pont y. paragrafusában, de ha valakinek van személyes tapasztalata, annak örülnék.

Amúgy ELTE.



2018. jún. 25. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Vissza.


Minden állami félévet, adott befejezetlen szakon.

2018. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Milyen lehetőségeitek vannak, ha fizetési kötelezettség terhel titeket?


Először is a kötelezettséget megállapító határozatot postai úton küldi meg a hivatal. az átvételt követő 45 napon belül kérelmet lehet benyújtani a következő jogcímeken:


visszafizetési kötelezettség kiváltása hazai munkaviszony fenntartásával. Ilyenkor az állami ösztöndíjjal támogatott félévekkel megegyező időtartamú hazai munkaviszont kell fenntartani. A teljesítésre előbbi időtartam + 365 nap áll rendelkezésre.



úgyhogy nem kell beszarni

2018. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!