Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanár ellen hol, és hogyan...

Tanár ellen hol, és hogyan lehet feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Van valahol törvényileg szabályozva, hogy mit tehet meg egy tanár és mit nem? Konkrétan diákok szándékos megalázásáról van szó.

Valahol kivizsgálják az ügyet, ha panaszt tesz valaki?

(Oktatásügyi minisztérium, oktatásügyi hivatal, ombudsman, pedagógusok szövetsége, ifjúságvédelem, vagy bármi?)

Kihez kell fordulni, mik a szabályok?

Köszönöm.



2018. jún. 29. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Első körben az igazgatóhoz. Termėszetesen nem tehet meg mindent a tanár.
2018. jún. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Osztályfőnök, igazgató. Ha bűncselekményt követett el, akkor rendőrség.
2018. jún. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, hogy mit értesz "a diákok szándékos megalázásán".

Ha problémád van egy tanárral akkor ahogy az előttem szólok írták be kell menni az igazgatóhoz. Lehetőleg legyen bizonyítékod (osztálytársak, mint tanúk esetleg hangfelvétel). Különben nehéz lesz bizonyítanod a megalázást és könnyen feljelenthetnek rágalmazásért.

2018. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első az igazgató, aztán ha az megpróbálja elsikálni, akkor forduljatok a helyi főjegyzőhöz, ezen cikk szerint:


"Az iskolákban nemcsak a testi fenyítés, illetőleg a bántalmazás vezethet az emberi méltóság sérelméhez, hanem a gúnyolódás, a kicsúfolás, a kiközösítés, a megalázás, a durva bánásmód, a rágalmazás is. A tanulók emberi méltóságának sérelmét okozhatja, ha a pedagógus sértő kifejezéseket használ.


Egy szülő panaszolta, hogy gyermekét tanára több alkalommal cicababának szólította, illetve olyan kifejezéseket használt, amelyet a tanuló sértőnek és igazságtalannak tartott. A panaszos szerint az iskolában más tanárok is durván beszéltek a diákokkal, és ez több tanulónál lelki sérülésekhez vezetett. Ezt kifogásolva néhány szülő megkereste a fővárosi önkormányzatot. A fővárosi főjegyző az alapítványi fenntartású iskolára vonatkozóan törvényességi ellenőrzést kezdeményezett a fenntartónál. A fenntartó megállapította, hogy a szülői panasz alapos, ezért intézkedett annak érdekében, hogy hasonló jogsértések a jövőben ne forduljanak elő az iskolában. Tekintettel arra, hogy a fenntartó közreműködésével a jogsérelmet orvosolták, az ügyet lezártuk. (K-OJOG-156/2001.)"


[link]

2018. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Az a baj, hogy ezeket a dolgokat nem igazán lehet bizonyítani. Szóval nem tudsz tenni ellene semmit.
2018. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Maximum, ha van hangfelvételed. De akkor neked kell ügyvédhez fordulnod és bírósági pert indítani ami rengeteg pénz. El is indul az eljárás, ha esetleg veszteni is a tanár akkor felebbez ez több évig elfog tartani te meg addig szívni fogsz csak az iskolába. A hangfelvételt/videófelvételt titokban elkészíteni nem szabad, ha nem járul hozzá, de Ptknál van egy olyan, hogy felhasználható az, hogyha az igazadat bizonyítja. Viszont, mivel titokba készítették hangfelvételt ő meg perre megy ellened a felvétel miatt, tehát ha meg is nyernétek az ügyet a tanár ellen akkor sem nyernél rajta nagyon semmit, inkább vesztenél a megterheléstől. De az is benne van a pakliba, hogy nem nyertek pert és százezreket buktok. Perköltség, ügyvédköltség, tanár ügyvéd költsége illetve kárpótlás neki.. plusz ott van a nyakadon ugyebár egy másik per amit a titkos felvétel miatt indítottak el amit biztosan elfogsz bukni és nagyon rosszul fogsz járni.. Szóval nem érdemes ezekbe belemenni.


Akkor érdemes, ha fizikailag bántalmaz akkor lehet rendőrséghez fordulni és neked nem lesz semmi dolgod csak tanúskodni. (Illetve orvoshoz kell elmenni, hogy leletet készítsén). A lelki megalázás elég necces dolog...


Inkább válts iskolát vagy bírd ki valahogy, nyeld le amit mond.

2018. jún. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
44%
Szét kell verni a fejét, ne engedd hogy a gyereked bárki bántja!!!!!
2022. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A hangfelvételhez csak annyit, hogy nagyon vitatott a jogi megítélése. A jog a hangfelvételt engedi felhasználni perben - persze a visszaperléstől nem mentesít, de volt már arra példa, hogy mégsem ítélték el miatta a személyt. Viszont olyan esetben lehet ezt a leginkább felhasználni, amikor nincs más mód a kétségkívüli bizonyíték megszerzésére. Ha egy osztály előtt valakivel rendszeresen így viselkednek, arra ott van tanúnak a többi gyerek, tehát nem feltétlenül indokolt. Vannak ingyenes jogsegélyszervezetek, azok segíthetnek. VISZONT. Egyszerűen nem éri meg. Először az ofó, igazgató felé kellene fordulni. A problémákat azért ez 90%-ban meg szokta oldani. A szülők forduljanak csapatban, ne 3 random gyerek, különben nincs komolysága az ügynek. Másrészt, mire egy ilyen per lefutna, már leérettségiztek. Szóval nem éri meg. Meg ezek után milyen lenne a hangulat? Ha konkrétan ellened irányul, és ofő-igazgató nem hatékony megoldás, én az iskolaváltást javasolnám. Lehet persze fordulni ombudsmanhoz, jegyzőhöz, iskolafenntartóhoz, stb., de mondjuk érettségi tárgy tantárgyából nem biztos, hogy megéri. Saját esetem, hogy nem az a tanár szóbeliztett, akivel problémám volt, hanem a legjobb barátnője...Na, ezzel ki voltam segítve? 1 pontnál többet nem tudott szóbelin levonni bizottságban, mert én túl jó voltam, de más meg nem, és amikor a felvételi pontokon múlik, akkor minden pont számít, engem például egy évvel később felvettek volna állmira a kívánt szakra, ha 1 ponttal több felvételi pontom van. Nem azt mondom, hogy semmit nem kell tenni - tanácsoltam az igazgatót is - de azért a helyzettől függően érdemes mérlegelni, hogy mi számít jobban. Ha meg olyan tanár, akinek a tárgya nem számít, vagy belátható időn belül végetér (nálunk pár éve kémia és földrajz tizedikben, fizika 11. osztályban, biosz valamikor 10-11. osztályban...), akkor meg pláne megfontolandó, hogy mennyire érdemes az igazgatónál komolyabb szinten összerúgni a port.
2022. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!