Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik az emeltszintű...

Hogyan zajlik az emeltszintű érettségi Szegeden?

Figyelt kérdés
Külföldről szeretnék jelentkezni majd jövőre a SZTE-re,olyan szakra,amit korábban nem tanultam. Tehát középsuliban nem volt olyan tárgyam,így nem tudok abból érettségizni. Hol zajlanak az ilyen emeltszinű érettségik? Csak a saját sulidban tudod letenni vagy vannak erre kirendelt helyek az egyetem szempontjából? És mennyibe kerül,ha igen?

2018. júl. 11. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az emelt szint annyiban más a középtől,hogy:

-nem a saját sulidban írod

-nem a saját tanáraid javítják

-a javító tanárok sem tudják,hogy ki vagy,csak egy kóddal szerepelsz az érettségi lapokon

-a szóbeli tételeket sem a saját tanáraid határozzák meg,hanem dec-jan. környékén az Oktatási Hivatal határozza meg minden emelt szintű tantárgyból egységesen

-50 többletpontot jelent

-45%-ot el kell érni,hogy járjon is az 50 pont érte pluszban

-60%-tól minősül 5-nek,ezáltal Te is láthatod,hogy lényegesen nehezebb,átfogóbb ismeretet igényel

-vizsgára vinned kell magaddal a személyidet és a korábban az Oktatási Hivataltól kapott vizsgabehívódat,amin rajta vannak a részletek


Hirtelen ennyi jutott eszembe :) Sok sikert jövőre!

Egy idén érettségizett

2018. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

A díjakkal nem vagyok tisztában,mivel nekem volt tanulói jogviszonyom,nem kellett érte fizetnem.

De utánaolvasva: közép 21.000 ft és az emelt 35.000 ft

2018. júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És a középszintet is lehet így ahogy az emeltet,úgy értem más suliban,ha nem vagyok tanulói jogviszonyban? És ha nem sikerül,újra ki kell fizetni a pótértettségit?
2018. júl. 12. 12:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem igazán értem. Mit szeretnél a középszinttel?
2018. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Középszintű és emeltszinű érettségi is kell,úgy értem,azt hol tudom megcsinálni,ha nem vagyok jelenleg tanulói viszonyban,és az én sulimban pl nem abból érettségiztem,amire szükségem lesz az egyetemhez.
2018. júl. 12. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!