Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egri Szilágyi gimi milyen?

XxKekszxx kérdése:

Egri Szilágyi gimi milyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most megyek nyolcadikba, és foglalkoztat a továbbtanulásom. Az Egri Szilágyi Erzsébet gimnáziumot néztem ki, de nem igazán van ismerősöm, aki oda járna, ezért fordultam a gyikhez.


Tudja esetleg erre valaki, hogy milyen a suli? A tanárok, a szakkörök? Megéri oda jelentkezni?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. júl. 22. 20:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és bocsánat, véletlenül van a kérdés ebben a kategóriában, erre nem figyeltem.xD - Kérdező
2018. júl. 22. 20:26
 2/8 anonim ***** válasza:

Oda jártam, jó sulinak számít kb mindenki tovább tanult.

A biológia és kémia oktatás híresen jó, nagyon sokan lettek orvosok, gyógyszerészek, állítólag a reál is, bár ott azért nagy a szórás.

Burom Mária és Szabó Miklós akik legendásak, bár én tuti buktam volna náluk :DD, azért én is mérnök lettem, bár hozzá a matek és fizikatudást inkább egyetemen szedtem össze. (mondjuk azért most már bölcsebb lennék, és gyakorolnék)


Humánra inkább a Dobót ajánlom, szerintem abban nem annyira kiemelkedő a suli, én nem sok emberről hallottam, hogy nagyot gurított volna. A Neumannt semmiképp (és nem azért, mert állítólag rivális sulik vagyunk, hanem mert úgy tapasztaltam, hogy aki odament messze nem hozták ki belőle az általános iskolás teljesítménye alapján azt amit én elképzeltem róla). Ezzel szemben a SZEG-esek azért a rosszabb tanulók is vitték valamire.


Az első két évben szigorúbbak, a második kettőben lazábbak. A faktok kemények, nyelvből is szigorúak az első nyelvvel kapcsolatban.

2018. júl. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommentet, jó ezeket tudni!
2018. júl. 23. 11:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy dolog még érdekelne, a nyelvoktatás milyen a suliban? Barátnőm kéttannyelvűbe szeretne menni, valamint ezen a pályán szeretne majd gimi után is továbbmenni, ezért neki ez a legfontosabb. :)
2018. júl. 23. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:
amikor én jártam oda még tervben sem volt a felvételihez a kötelező nyelvvizsga, de szerintem nem volt olyan ember, akinek komoly problémát okozott volna
2018. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A Szilágyiban nem tudok két tannyelvű évfolyamról, de valóban nem szokott gondot jelenteni a nyelvvizsga letétele az odajáróknak.
2018. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kéttannyelvűnem a Pásztorvölgyi a legjobb. (Ez a legerősebb iskola, de csak előkészítő és kéttannyelvű szakok vannak.)
2018. aug. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. aug. 8. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!