Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen is tanulni kell...

Egyetemen is tanulni kell olyan tantárgyakat, aminek semmi köze a válaszott szakunkhoz?

Figyelt kérdés
Például én jelentkezem informatikai karra. Akkor tanulnom kell magyart, történelmet stb.?

2018. júl. 25. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyeneket biztos nem, de nekem biológia szakon volt matek, fizika, sok-sok kémia és még földrajz is.
2018. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a mintatervet a szakhoz a kar honlapján, és meglátod. Egyébként igen, kell, de valószínűleg nem magyart meg törit, hanem mondjuk menedzsmentet, vagy ilyesmi.
2018. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ilyesmit nem, max szabválnak lesz gazdasági vagy hasonló tárgyad.


Sokak szerint vannak tárgyak, amiknek semmi közük a szakmádhoz... Szerintem ilyen nincs. Vannak tárgyak, amik közvetlen szakmai ismereteket adnak át, vannak, amik segítik azokat megérteni (alapozó tárgyak) és vannak, amik látószögbővítésre jók, mivel általában egy-egy szak mögött egy hatalmas tudományterület áll, amibe csak bele-bele lehet kóstolni és úgy eldönteni, honnan szeretnél a későbbiekben nagyobb szeletet.

2018. júl. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2

Mielőtt a kérdést kiírtam átnéztem az odalt, de nem találtam mintatervet :/

2018. júl. 25. 23:03
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Mindig lesznek ilyenek, de nem annyira hogy bölcsész tárgyakat kell felvenned. Főleg szab válból, hogy meglegyen a 30 kredited a félévre.
2018. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Melyik egyetem, melyik szak? Megpróbálok én is rákeresni, ha szeretnéd.
2018. júl. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz olyat tanulni, amit soha az életben nem fogsz használni, de minden valamilyen szinten az informatikához kapcsolható meg olyanok is vannak amik nem igazán informatikával kapcsolatosak, de későbbi tárgyaid fognak épülni rá.


Pl.: A matek sem tűnik kofejezetten fontosnak elsőre, de sok tantárgy rá épít. Csak egy példának, az algoritmusok tanulásánál matematikai bizonyításokat is fogtok csinálni stb...


Szerintem az infor pont olyan, amiben nincs sok fölösleges tantárgy.

2018. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
Egyetemen az érdeklődési körömtől legtávolabb eső tárgy is ezerszer jobban érdekel, mint gimnáziumban. A tesi az egyetlen ilyen, amit fel kell venni mindenkinek. Legfeljebb akkor "kell" nagyon más irányú (pl nyelvi órák, karrierfejlesztés és hasonló) tárgyakat felvenned, ha kreditekre van szükséged és a szabadon választható tárgyak között nincs más, ami a szakodhoz kapcsolódna.
2018. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!