Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg "ki fogok bukni" az...

Tényleg "ki fogok bukni" az egyetemről?

Figyelt kérdés

Tegnap megtudtam, hogy felvettek az egyetemre, arra a szakra amire elsőként jelentkeztem. Állami támogatott szak így persze sokkal több pont kellett mint az önköltségesre, végül épp annyi pontom lett mint amennyi a ponthatár. Szóval kvázi "utolsóként" kerültem be, és sokan azt mondták, hogy lehet, hogy nem fogom bírni és "lemorzsolódom".

Nem értem, hiszen aki önköltséges formában jutott be annak kevesebb pontja is lehetett mint nekem és ugyan azt fogja tanulni mint én. Szóval szerintetek jogos ez a felvetés, hogy nekem kevesebb esélyem van bennt maradni?

Nagyon örültem neki, hogy sikerült bejutnom, de kicsit zavar, hogy ezt mondták.



2018. júl. 26. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom gondolom valami nagyon okos haverjaid lehetnek ha ilyeneket mondanak lol :D
2018. júl. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sz*rd le magasról. :) Örülj, hogy felvettek. Különben én azt hallottam, hogy aki épphogy bekerült, vagy újrafelvételizett, az annyira megbecsüli a helyét, hogy onnan alig lehet kirakni. :) Sok sikert!
2018. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi a köze a pontodnak ahhoz, hogy az egyetemen hogyan fogsz teljesíteni. Buktak már ki 480 ponttal is, meg végezték el gond nélkül jóval kevesebb ponttal is. A szorgalmadon múlik az egész.
2018. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kurzusok követelményét nem a ponthatár határozza meg. Teljesen mindegy, hogy az aktuális évben hány ponttal lehet bekerülni, a kurzus nehézsége ettől teljesen független.

Másrészről a pontszám nem az IQ-t méri. Innentől kezdve teljesen irreleváns ki hány ponttal került be, senkit se érdekel.

2018. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Most vettek fel... Tartogasd a pánikolást a vizsgaidőszakra. :) Addigra meg majd te is rájössz, hogy az érettségi eredménye nem számít semmit egyetemen, mert még akik 500 pontot is értek el, azok teljesítménye is kevés az egyetemi tempóhoz képest. Majd kiderül, hogy te mennyire bírod, amikor kiderül. Ne így állj már hozzá a felvételhez.
2018. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

"Állami támogatott szak így persze sokkal több pont kellett mint az önköltségesre"

A kettő nem függ össze. Szokott olyan is lenni, hogy az önköltségesnek magasabb lett a ponthatára.


Hogy ki fogsz-e bukni? Ezt a pontszámodból nem lehet megmondani, teljesen irreleváns. Ha érdekel a szak, amire jelentkeztél és kész vagy áldozatokat hozni a tanulás érdekében, akkor el fogod tudni végezni. A legtöbben ott rontják el, hogy a szorgalmi időszakban nem csinálnak semmit, majd amikor jön a vizsgaidőszak, akkor hirtelen több száz oldalakat kell megtanulniuk és jön a hiszti, hogy milyen kemény az egyetem.

2018. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A pontjaidnak és a bentmaradási esélyeidnek semmi köze egymáshoz. Ha tanulsz, menni fog! A többi csak rizsa. Légy boldog és büszke, és gratulálok!
2018. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
Már ez a kategória is tele van kamukérdéssel. :(
2018. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy marhaságokat mondtak neked. Én nekem van ismerősöm, aki az érettségin bukdácsolt, 284 ponttal került be az egyetemre, mégis lediplomázott. Összeszedte magát. Amikor már Szeptemberben az előadásokon ülsz, “sehol” nem lesznek az érettégi pontjaid, ott már csakis az egyetemi teljesítményed a mérvadó.


(Most lehet lepontoznak, hogy “Ez egy kamu!”, pedig tényleg nem az!)

2018. júl. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Én 6 éve éppen ponthatáron jutottam be orvosira, most nyáron 4.0-ás átlaggal vehettem át a diplomámat:) Egy kezemen meg tudom számolni hány UV-m volt az évek során. Volt olyan évfolyamtársam, aki 496 ponttal került be, de nem egy vizsgán éppen, hogy sikerült a kettest megugrania. Szóval semmit nem számít a ponthatár. Visszagondolva, az is kisebb csoda, hogy bekerültem, ha azt nézem mennyire szartam bele anno az érettségibe. :D Nem kell izgulni, szeptembertől tiszta lappal indulsz, onnan már csak rajtad múlik, mit hozol ki az egyetemi évekből, sok sikert!
2018. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!