Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyiv jobb egy 55-ös okj,...

Mennyiv jobb egy 55-ös okj, mint egy 54-es?

Figyelt kérdés
A fizetésben van drasztikus különbség, vagy szinte fel sem tűnik? Illetve a munkáltatók mennyivel veszik elöbbre az 55-ös okj-val rendelkezőket?

2018. júl. 27. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. Ki nézi a számokat?


A munkáltatók pozícióra keresnek embert, és nem OKJ szám alapján. Ha valakinek bérszámfejtő kell, akkor bérszámfejtő végzettségűt fog felvenni. Ha asztalos kell, akkor asztalos végzettségűt. Nem az okj száma alapján fogja kiírni az állást.


Nem tudom, hogy az állami szférában hogyan vannak a bér besorolások, de szerintem ott sincs lebontva számok alapján.

2018. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az csak egy kód. Olyan munkakörbe keresnek embert, amit meghirdetnek. Nem érdekli őket a szakma száma. Pl ha őnekik olyan ember kell, ami szaknak a száma mondjuk pl csak 32-vel kezdődik, akkor oda egy tök más szakirányú 55-ös szakképzettségűt nem fognak oda fölvenni, hogyha pl nem betanított munkáról van szó, amire bárkit hip-hopp ki lehet képezni.
2018. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már az állami fizetésben sincs lebontva, mert gané módon C kategóriától a J elejéig ugyanúgy a garantált bér jár mindenkinek.

Viszont az 55-ös valójában már nem OKJ. Felsőfokú szakképzettség, ami bizonyos értelemben az OKJ és a diploma között áll. De mindenképpen felsőfokúnak számít, míg az OKJ csak középfokú. Nem tudom, hogy miért tartották meg ezt az 55-ös jelzést.

2018. aug. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!