Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van köztetek olyan aki elkezdt...

Van köztetek olyan aki elkezdte az orvosit, de valami oknál fogva abbahagyta?

Figyelt kérdés

Bármi lehet, pl. nem bírta, vagy meggondolta magát, vagy valami közbejött, stb.

Más egyetemekről, szakokról rengeteget lehet olvasni, hogy mégsem tetszett X-nek, vagy bármi miatt nem maradt ott.

Viszont az orvosiról nem olvastam még ilyet.

Vagy akit oda felvesznek, az el is végzi?

Aki oda jelentkezik az 10000%-ban biztos a dolgában így nem gondolja meg magát?


Ez egy teljesen elméleti kérdés, nem befolyásol semmiben semmilyen válasz, így írhattok jót-rosszat egyaránt.


2018. júl. 27. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lányom két barátnője, mindkettő Pest. Az egyik egy évet járt, egyet kihagyott és lett gyógyszerész, a másik másodév után hagyott ki egy évet és lett fogorvos
2018. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen hagyják ott.

Van aki megunja a sok csúszást.

Mások inkább másik szakot választanak (Mégsem tetszik nekik, túl nehéz, megunta, stb.)

Van aki szimplán ott hagyja és elege van az egész felsőoktatásból.

2018. júl. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Pedig nagyjából a fele végzi csak el a fölvetteknek.


Már első éven látszik egy csoport, aki rájön, hogy nem ezt akarta. ők otthagyják még az első nyári ápolási gyakorlat előtt.


van egy népes csoport, aki akarja is meg nem. Tanulnak átcsúsznak a vizsgákon kettessel-hármassal, de inkább buliznának meg élveznék a fiatalságukat mint a többi szakos egyetemista és nem könyvek fölött akar lógni a szabadideje majd' minden percében. Belőlük vagy orvos lesz vagy nem. általában ők szoktak csúszással végezni


harmadik csoport aki ha beledöglik is orvos lesz ők szokták hat év alatt megcsinálni őket látod állandóan anat meg élettan könyvekkel.


egy tanár azt mondta, hogy nagyjából harmadolni lehet az orvosisokat egy harmada még az első egy-két évben otthagyja, a második harmad az billeg, hogy befejezze e vagy sem és nagyjából fele ennek befejezi másik fele nem ők jellemzően harmad év tájékán mennek el


a haramdik harmad az aki orvos akar lenn biztosan és kitanulja a belét is csak sikerüljön ők csúszni is ritkán szoktak


az első éves barátságok közül sok ér véget elválással

2018. júl. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy kevesen hagyják ott. Sokan csúsznak, de olyan, aki végleg otthagyja, kevés van. Mi 200-an kezdtünk, diplomaosztón is kb. annyian voltunk, de tény, hogy a csapat fele lecserélődött (szóval kb. fele csúszott).

A csoportunkban 15-en kezdtünk, egyetlen egy ember hagyta ott végleg, ő kibukott. Egyszer még újrafelvételizett, elfogadtatta a meglévő tárgyait, de másodjára se ment. De nála inkább motivációs problémák voltak, szerintem a szülei jobban akarták, mint ő, nem az eszével volt baj. Aztán elvégzett egy másik szakot évfolyamelsőként:D

Jah, bocs, eszembe jutott még egy lány. Ő már elsőben lebukott tőlünk, és ahogy elnézem, végül pszichológián kötött ki.

2018. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én valahogy mindig úgy képzeltem el, hogy 2 féle emberből lesz orvos.


1. Akinek már a dédszülei is orvosok voltak, és tök mindegy, hogy mit szeretne az illető, neki ez a "sorsa".


2. Akinek tényleg ez az álma.


Ezen felül nem tudom elképelni, hogy mások is oda jelentkeznek, illetve ha elérnek tök sok pontok akkor esetleg kibuknának.

2018. júl. 27. 22:16
 6/6 anonim ***** válasza:

"ha elérnek tök sok pontok akkor esetleg kibuknának."


Nagyon nem ezen múlik, hogy kinek mennyire megy majd jól az egyetem.


Egyébként én is inkább az utolsó válaszát, tapasztalatát osztom, hogy sokan csúsznak (jellemzően 1, de akár 2-3 évet is), de kevesen hagyják ott végleg.

2018. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!