Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 75%os angol középszintű...

75%os angol középszintű érettségivel, szintemelőn van esélyem elérni a 40%ot, hogy megkapjam a plusz 50 pontot?

Figyelt kérdés

2018. júl. 28. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Tudtommal 45% kell és szerintem igen van esélyed. Osztálytársaimmal olyan 88-97%-t csináltunk májusban majd ősszel 8-14%-t rontottunk.
2018. júl. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, hogy mennyi idő telik el a középszint meg az emelt között és hogy ezt az időt mennyire töltöd angoltanulással...
2018. júl. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Számold inkább ki, hogy valóban megéri-e a 45% + 50 pont, mint simán a 75%...
2018. júl. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha csak a pluszpont szamit, akkor valoszinuleg igen, de 45% kell.

A kozep csak B1 szintu, emelt pedig B2, sok kulonbseg van. Ha az eddigi feladatsorokat megirod, kozben fejleszted azt ami nehezen megy, akkor menni fog.

Persze attol is fugg mennyi idot szannal ra.

Szobelivel le tudod rontani elegge, hiaba van meg irasbelin a 45%, vannak nehez temak, tanarral jarnal a legjobban.

2018. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

"tanarral jarnal a legjobban"


Mert a tanár mit csinálna? Neki kell tanulnia, és ha a közéepet meg tudta írni 75%-ra, akkor már tud annyira angolul, hogy a többi leginkább rajta múlik. A nehezebb témákhoz is talál anyagot a neten egy kis keresés után. Ehhez szerintem fölösleges a tanár, mert ha tanárhoz megy, akkor a tanártól fogja várni a csodát, ahelyett, hogy odatenné magát.

2018. júl. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
A vitára nehéz egyedül gyakorolni...:D tapasztalat
2018. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is egyedül készültem fel néhány hónap alatt, szerintem simán meg lehet csinálni. Én az emeltet sem éreztem sokkal sokkal nehezebbnek. Persze, tanulj, gyakorolj és csináld meg az előző évi feladatsorokat. Hajrá! :)
2018. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

"A vitára nehéz egyedül gyakorolni"


A "tanár nélkül" nem feltétlenül jelenti azt, hogy "egyedül": vitázni akárkivel is lehet, nem kell, hogy tanár legyen az illető, pl. mi is épp vitatkozunk valamin. Érdemes regisztrálnia egy ehhez hasonló angol nyelvű fórumra, és ott megvitatni az élet nagy kérdéseit angolul gyakorlásképpen.


De sokszor egyébként egyszerűen azon múlik, hogy valaki jól szerepel-e a vitában, hogy eszébe jutnak-e érvek (amiket utánaolvasással is össze tud szedni egy felkészítőkönyvből), mert ha eszébe jutnak, akkor ezen a szinten már ki is tudja fejezni magát valószínűleg (máshogy hogy írná meg az írásbelit normális szinten?), meg azon, hogy megfelelően jól zsonglőrködik-e az olyan kifejezésekkel, amiket szeretnek hallani a vizsgáztatók emelt szinten (és amikről megintcsak listák vannak a tankönyvekben, de amiket az ember az életben úgy magától alig-alig használ, az anyanyelvű is, mert minek, anélkül is el tudja mondani, amit akar - a vizsgán viszont ha nem használja ezeket, akkor levonogatnak pontszámot, mert valami hiányérzetük lesz szókincsileg, vagy nem tudom...). Szóval azzal kell tisztában lenni, hogy mit várnak el a vizsgán, mit szeretnének hallani, de szerintem ennek is utána lehet nézni önállóan, ha tud olvasni valaki, márpedig tud, nem kell hozzá tanári segítség - de ha mégis, egy csomó tanár egy csomó anyagot feltöltött már ezzel kapcsolatban is a netre, ahonnan bárki letöltheti. Itt van pl. ez a kincsesbánya:

[link]

2018. júl. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!