Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire van szükségem az egyetemi...

Mire van szükségem az egyetemi kolis élethez?

Figyelt kérdés
Életemben nem laktam még koliba, szóval fogalmam sincs milyen eszközökre van szükségem. Ágynemű, főzéshez szükséges eszközök, és még? Kb 2 hetente járnék haza. Illetve ti szoktatok főzni ott, vagy inkább vesztek kaját? Egy hét átlagban mennyibe kerül egy kolisnak?
2018. júl. 31. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amitől otthonosan érzed magad. :D Közös konyha van szintenként, de hűtő pl. szobákban is szokott. A többség gyorsfagyasztott kajákat szokott, mint pizza, rántott sajt, nuggets, sültkrumpli, de persze a szendvics, virlsi, tojás, snack leves is megy.

Nagy átlagban a hetente olyan 8-10 ezerből megvan, de sokan hoznak otthonról is kajákat.

2018. júl. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

-Ágynemű, kispárna esetleg, főzéshez cuccok, tisztálkodó szerek, evőeszköz, tányér, pohár/bögre. Vízforraló kávéhoz,

teához, stb. (olyan ami magától kikapcsol ha felforrt a víz) Ja és sörnyitó, meg dugóhúzó legyen nálad, az mindig kellhet. :D Én havonta jártam haza, szóval mosószer is kellett.

-Általában ott veszek kajának valót, vagy hozok otthonról néha, és koliban főzök mindig. Illetve néha rendelek kaját.

-Átlagosan 9-10 ezerből kilehet jönni hetente.

2018. aug. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
jesszus, 10.000 hetente?? nekem 3000 Ft-ot kell beosztanom egy hétre kajára, és a többiek se állnak jobban xD amúgy én asztali lámpát javaslok, laptopot, meg fülhallgatót, mert ha kifogsz genyókat, se a villany nem éghet 10 után, se zene nem szólhat hangosan, az sose :D
2018. aug. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen ugyanarra van szükség, amire otthon is. Olyat érdemes magaddal vinni, amit egyébként is használni szoktál, max. azt kell végiggondolni, hogy mi az ami esetleg nélkülözhető, mi az amire mindenképpen szükség van (mert azért kisebb hely áll rendelkezésre) és mikor, hogyan lenne célszerű szállítani. Például én vittem magammal konzervnyitót úgy, hogy soha életemben nem ettem semmit, ami konzerves és egyszer sem használtam, de a vízforralót is csak elvétve, ha rámjön a teázhatnék. Persze, elfér és lehet, hogy majd egyszer kell valamire, csak tényleg nem olyan dolog, amire nagy szükség lenne.


Ami mindenképpen kell az az ágynemű (bár sok koliban adnak, de viheted a sajátodat is), ágyneműhuzat, konyhai cuccok (a főzéshez szükséges dolgokon kívül pl. dobozok, evőeszköz, tányér, pohár, bögre, vágódeszka, mosogatószer, szivacs, konyharuha, vízforraló és konzervnyitó:) stb.), tisztálkodási és pipere cuccok (pl. tusfürdő, sampon, szappan, fogkefe, fogkrém , fésű, törölközők stb., stb. ezeket sem sorolom fel, mert úgyis tudod, hogy mit szokták használni), hajszárító, ruhák+cipők+papucs (utcai, otthoni, pizsama vagy ha sportolsz, akkor ahhoz is és ami nagyon fontos az a fürdős papucs), fülhallgató, töltők, zsepi, papírtörlő, wc papír, tű és cérna, cellux, olló, légfrissítő, lámpa (bár nálunk az is van).... Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ami még jól jöhet és én szeretem azok a plédek, dobozok/tárolók pakolni, szekrénybe felfüggeszthető pakolós tároló (nem tudom, hogy mi ennek a normál neve, az én szekrényemben pl. csak akasztós rész van, de akkor így ebbe összehajtva is tudok ruhát tenni), zacskók. Kell egy táska/bőrönd, amiben hozod-viszed a cuccaidat és szerintem célszerű, ha azon belül van külön kis táskád a fürdős, konyhás cuccoknak. Nem tudom.... még mit szoktál használni? Ha szeretnél és tudsz is mosni, akkor nyilván ahhoz is kell mosószer, öblítő (én nem szoktam, mert nagyon sokan vagyunk egy mosógépre és nincs is hely normálisan ruhát szárítani, pedig jó lenne, ha nem kellene hurcibálni őket). Vannak, akik hoznak pl. kenyérpirítót is, kávéfőzőt, hajsütővasat, melegszendvics sütőt, fotelt, plusz hűtőt, vasalót, szóval tényleg bármi be lehet vinni, csak arra gondolni kell, hogy érdemes-e, elfér-e és kisebb méretű dolgoknál az is benne van a pakliban, hogy valaki lenyúlja, ha nem vigyázol rá különösen.


Én hétvégente járok haza és olyankor viszek kaját (főtt ételt és hideget is), úgyhogy egy-két napig azt eszem. Ezt követően pedig általában beülök valahová enni, mert csomó szünetem van az órák között, úgyhogy nem igazán szoktam főzni csak, ha valamit megkívánok vagy nagyon éhes vagyok, de a legtöbbször csak veszek valami hideg kaját (zöldségeket, felvágottat, sajtot, körözöttet, kenyeret stb.) és azt eszem vacsira. Ez attól függ, hogy mit szeretsz enni, mennyi időd van főzni, mennyit szeretnél költeni, úgyhogy majd ezt is kitapasztalod.

2018. aug. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a kielégítő válaszokat, sokat segítettetek. 😊
2018. aug. 1. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:
stabil idegrendszerre :D
2018. aug. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!