Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi régi érettségi alapján?

Felvételi régi érettségi alapján?

Figyelt kérdés

18 éve érettségiztem és most, hogy látom a sok hasonló kérdést, rámtört a "tanulhatnék". Az akkori érettségimet milyen módon számolják el felvételi pontoknak?

ahhoz már öregnek érzem magam, hogy újra érettségizzek :/



2018. aug. 3. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

5: 100%

4:80%

3:60%

2:40%


Viszont ha nincs a felvételi tárgyakból érettségid és/vagy kötelező emelt érettségit csinálni, akkor nem

úszod meg az újraérettségit.

2018. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra kell figyelned, hogy csak olyan szakra tudsz menni, ahol nem kérnek emelt érettségit!

A pontszámítás ugyanúgy működik, mint a mostani érettségiknél, annyi a különbség, hogy a mostaniáknál a százalékos érték számít, míg régen csak osztályzatot kaptunk. Egy adott osztályzat bizonyos százalékot ér automatikusan.


Itt egészen jól le van írva:


[link]

2018. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az pl nem teljesen tiszta, hogy ha nincs leírva, hogy emelt érettségi kell, akkor NEM kell?

pl amit néztem:

Érettségi vizsgakövetelmények: "alkalmassági vizsga (Alk) és

magyar nyelv és irodalom és

biológia v. matematika v. történelem v. ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(5) v. egy idegen nyelv(11) v. szakmai előkészítő tárgy(8)"

2018. aug. 3. 11:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem írják, akkor nem kell emelt. Ki szokták írni, hogy "emelt" vagy tesznek egy "E" betűt a tantárgy mellé. Vagy, ha esetleg nem konkrét tárgyból kérnek emeltet, akkor olyan is van, hogy " legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni" és akkor te választhatod ki, hogy melyik tárgyból szeretnél emeltezni.
2018. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi :) Akkor ezek szerint oda nem kell emelt semmiből :)


Most ez alapján megnéztem, "tájékoztató jelleggel" pontot számoltam, és jó 100 ponttal többem van így, mint a ponthatár volt :o Meglepett.

Most mondjuk már mindegy, amjd jövőre. remélhetőleg akkor is hasonlóan alakul majd a ponthatár.

2018. aug. 3. 11:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van még pótfelvételi is esetleg...
2018. aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pótfelvételi csak önköltségesre van és levelezőn nem biztos, hogy átvesznek később államilag finanszírozottra. Viszont van még 7 felhasználható félévem, azt szeretném kihasználni.
2018. aug. 3. 12:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy melyik szak érdekel? :)
2018. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából sima tanítói szakot nézegettem. Család mellől ez kényelmes lenne, mert itt van helyben. És most, hogy elsőszülöttem iskolás korú lett, valahogy átértékeltem a pedagógusok jelentőségét :)
2018. aug. 3. 13:05
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok


Igen, amikor láttam, hogy alkalmassági vizsga kell hozzá, azonnal gyerekekkel kapcsolatos hivatásra asszociáltam. :) Én egy hónap múlva az ELTE-n kezdem el a kisgyermeknevelő szakot, szóval a tanítói pályába is belelátok majd, mert van ott ismerősöm. Ha van valami kérdésed, szólj nyugodtan. :)

2018. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!