Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A biológia vagy a matematika...

A biológia vagy a matematika emelt szintű érettségi a nehezebb?

Figyelt kérdés

2018. aug. 4. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Egy biológusnak vagy egy matematikusnak?


((Remélem érted, hogy mire gondolok...))

2018. aug. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván mindenkinek az könnyebb, amihez ért. De ha arra vagy kíváncsi, nálunk sokkal jobbak lettek a biosz emeltek, mint a matekok, pedig matekból is csak a nagyon jók mentek. De ha emeltekről beszélünk, mindegy, milyen tantárgy, így is-úgyis sz*póroller. :D Aztán egyetemen meg csak röhögsz rajtuk.
2018. aug. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
A matek. A bioszt magolással mindenki meg tudja írni jóra, de ha a matekot nem érted akkor esélytelen.
2018. aug. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Az emelt matek megírható közepes tudással is (eltekintve a ténylegesen emeltes anyagoktól, mint deriválás, integrálás, határérték-számítás, konkrétan ezekből egy-egy akad az érettségin), csak annyiban nehezebb a középtől, hogy összetettebb feladatok vannak. Ezzel szemben a bioszra sokkal többet kell tanulni, így ebből a szempontból könnyebb a matek.
2018. aug. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Aki azt írta a biosz megírható magolással hát, megnézmém te mit kezdenél egy emeltes feladatlappal a magolásod után. A közép valóban, az emelt viszont nem erről szól, pár ilyen kérdés van, hogy vagy tudod vagy nem, de inkább gyakorlatba kell áttenni a tudást, kell azért nem kevés logika is hozzá. Én hasonló szintűnek találom a matekkak, attól függ ki melyiket szereti, melyik megy neki jobban.
2018. aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Azzal értek egyet, aki a biosz magolás ellen van. Talán, ha az ember csak annyit lát bele, hogy x csont nevét meg kell tanulni, meg hogy hogyan szaporodnak a gombák vagy a páfrányok, akkor majd' jogosan gondolhatja, hogy a biosz magolós. De marhára nem az, én is abból emelteztem, tudom, miről beszélek. Ez most majdnem olyan, mintha a matekot magolósnak hívnánk, csak az arányok mások. Ott is van tételbizonyítás, bemagolhatod a megoldásmeneteket, bár nyilván ahány feladat, annyi féle. Na? Bioszból is volt/van/lesz olyan kérdés, amire egyből tudhatjuk a választ, de azért ajánlom, csekkolj le egy emelt szintű feladatsort. Ha csak magoltam volna, amire amúgy képtelen vagyok, akkor valószínűleg nem lett volna meg a 25%-om sem.


2. válaszoló voltam.

2018. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
Hát ha engem kérdezel, a biológia sokkal nehezebb lehet, mert azt ember meg nem tanulja, a matek meg egy könnyű és logikus tantárgy. :-) De más meg nyilván fordítva látja. Általában az a könnyebb, amit jobban megtanultál.
2018. aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Emelt matekot középszintű tudással csak akkor lehet megírnikb 40%ra, ha a középszintű anyagot 100%ban tudod. Az első 4 feladatot még csak-csak meg lehet oldani , de az 5-9 feladatokba sok embernek beletörne elég könnyen a bicskája. A szóbeliről és a bizonyításokról nem is beszélve.
2018. aug. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%

Szerintem attól függ, mire készülsz fel jobban.

Én emelt matekot írtam, 90% feletti lett, a közepet szerintem nem tudtam volna ilyen jóra megírni. Belátásom szerint a közép matekra több logika kell, emelten típusfeladatok vannak, középen meg logikázósak. Persze nem azt mondom hogy emelten nem kell logikázni, csak nekem egyszerűbb volt. Igazából a matematikát kicsit szélesebben kell ismerned az emelthez, de nem egészségtelenül szélesebben. Nincs benne semmi olyan absztrakt, elvont dolog, mint esetleg majd az egyetemi matekban lesz. Legfontosabb a gyakorlás. De ha nincs semmi emelt matekra felkészítős lehetőség, és nagyon szeretnél emelt matekozni, érdemes egy tanárt keresni, aki korrepetál, mert matekból mindig lesz olyan feladat amit nem tudsz egyedül megoldás nélkül megoldani, főleg az elején.

A plusz szóbeli az mondjuk egészen nagy részt fed le. Én éppen olyan tételt húztam, amit tudtam, de így is tudtak kérdezni olyat amit nem. Amúgy a szóbeliztető tanár alapesetben a legtöbb pontot szeretné kihozni az emberből, így senki se kapott 30-nál kevesebbet nálunk a 35-ből. Mondjuk voltak tételek, amikről előtte nem is hallottam 18 éven keresztül, de minden megtanulható.

Egyébként a biosz emeltet abszolút nem ismerem, viszont az osztályom másik fele biokémia tagozatos volt. Tőlük emelteztek egész sokan pl orvosihoz. Egy lánynak lett 80% feletti asszem, de ő pont nem orvosira ment, hanem gyógyszerésznek. A többiek mind nagyon fos érettségit írtak, és nyílván csak egy embert vettek fel orvosira, ponthatárral. Nekik pl szar volt a tanáruk, és itt tegyük hozzá, hogy a plusz gyakorlás beiktatása se egyszerű 12.-ben. Mi meg 10/9-en ötös matek emeltet írtunk, mert sok emeltes feladatot oldottunk, és pluszben se kellett kb semmit se készülni, max szóbelire.

2018. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!