Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi pénzt rakjak fel Neptunra?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Mennyi pénzt rakjak fel Neptunra?

Figyelt kérdés
Neptunra fel kell pakoljak egy kis pénzt, hogy kifizessem a gólyatábort. Ami 6400ft. Gondolkodom benne hogy ha már felrakok pénzt, akkor felrakok egy 10-est hogy maradjon is rajta. Viszont úgy tudom hogy ha semmiféle hibát nem követek el, nem lehet több kiadásom. Kell fizetni mondjuk a jelentkezésnél ilyenekért hogy diákigazolvány vagy hasonló íratok? Mire számítsak? Állami finanszírozáson tanulok.

2018. aug. 5. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
A diákigazolvány ingyenes.
2018. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Jézusom ez nem egy bankszámla, ne rakj rá többet, mint amennyi kell. A diákigazolvány nem tudom, nálatok hogy van, nekem helyben bankkártyával kellett fizetni. Bármit, amit neptunon kell befizetni, lehet online bankkártyával.
2018. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rakj fel egy tizest, jól fog jönni még később, hiszem a kolit/utóvizsga díjat/tárgyújrafelvétel díját is onnan kell befizetni. És baromira nem jó dolog, hogy az utolsó vizsga előtt nincs egy fillér se a számládon és imádkoznod kell az égiekhez hogy megjöjjön a pénz és el tudj menni vizsgáni :D Velem előfordult már..
2018. aug. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, miért pontozták le az első válaszolót - az első diákigazolvány igénylése tényleg ingyenes.

Általában érdemes 10-15000 Ft-ot bent tartani, ha gyűjtőszámlás átutalással működik a rendszer, mert vizsgaidőszakban lehetnek olyan tételek (pl. 3. vizsga, vagy UV díj), aminél a gyorsaság számít, és gyűjtószámlánál 3 nap az átfutási idő. (Van pár hely, pl. a PPKE, ahol OTP-s azonnali fizetéssel lehet kiegyenlíteni a kiírt tételt, de ez a ritkább.)

2018. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk fizetös a diákigazolvány (hacsak nem most ősszel törlik el).


Lehet 10 ezret felrakni, jól jöhet ha mégis kell valamit fizetni. Ha meg mégse akkor a végén visszakapod a pénzed, sikeres államvizsga után a TO ellenőrzi van-e tartozásod vagy benn maradt pénzed és ezeket le kell nullázni.

2018. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Hát nemtom, én Szeged tanultam, és soha nem kellett pénzt tartanom rajta, ha volt valami tétel, rögtön ki lehetett fizetni kártyával, nem kellett várni átutalásra meg ilyenekre (ugyanúgy, mint az ETRben). De hát nézzen mindneki utána, hogy mennek a dolgok a saját egyetemén
2018. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A diákigazolvány díjmentes, és minden olyan hallgató igényelheti, aki aktív jogviszonnyal és aktív félévvel rendelkezik magyarországi felsőoktatási intézményben. Az igénylés benyújtása előtt szükség van a hallgató fényképének és aláírásképének rögzítésére, amely bármelyik okmányirodában kezdeményezhető."

2018. aug. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!