Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki menedzser Bsc után...

Műszaki menedzser Bsc után más mérnöki Msc?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több válaszban is olvastam már, hogy mondjuk egy gépészmérnök Bsc-re jó ha műszaki menedzser Msc-t választ a továbbtanulni vágyó. Viszont ha ez fordítva történik, mondjuk műszaki menedzser Bsc-re épít Msc-t, mondjuk gépész-, energetikai-, könnyűipari stb. mérnökit, az jó választás? Arra alapozom a kérdésemet, hogy a felvi.hu szerint plusz kreditteljesítése ellenében lehet műszaki menedzser Bsc-vel más műszaki Msc-re jelentkezni. Szóval, szerintetek ez így hasznosabbá teszi a Bsc-n szerzett diplomát?

Előre köszönöm a válaszokat :)



2018. aug. 5. 23:34
 1/6 Vodafonelive ***** válasza:
76%

Alapból a műszaki menedzser nem mérnöki diploma, hiába tanulja ugyan azokat a tantárgyakat a mérnökökkel, persze állásnál szerintem ugyan úgy betölthet egy tervezői pozíciót, mint egy gépészmérnök, ha 3D tervezésről lenne szó.

Megéri elmenni mérnöki mesterre, kérdés az mi tetszik jobban.

A nem teljes kreditelismerés annyit tesz, hogy az első évben meg kell csinálnod az intézmény által megszabott felzárkóztató tantárgya(ka)t. Ha azokat nem csinálod meg akkor kirúgnak.

2018. aug. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Uh. De gondolom lehet teljesíteni azért ezeket, nem? :)
2018. aug. 6. 00:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként azért csalóka nekem, mert a műszaki menedzser a felvin a műszaki képzésekhez tartozik, illetve magának a képzés leírásában is az áll, hogy a cél olyan mérnökök képzése. Ezért is lehet gondolom Msc-re átmenni más mérnökire, nem?
2018. aug. 6. 00:25
 4/6 Vodafonelive ***** válasza:
65%

Rajtad áll mennyire vagy kitartó és hogyan tudod teljesíteni, gondolom volt már olyan aki így végezte el a mestert.

Régen ez a képzés mérnök közgazdász ként futott elméletileg de ahogy olvastam egy hirlevélből a mérnök közgazdász már szakmérnöki képzés pl. a Corvinuson.

2018. aug. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15%

Te műszaki menedzsernek tanulsz?

Gondolom nem, mert különben tudnád, hogy gyakorlatilag labdába se rúgnak a mérnöki szakokon. Próbálj meg kitölteni egy BME VIK MSc felvételit!!! Elérhetők a korábbiak a neten.

2018. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%
#5-tel vagyok! Egy műmenesnek nem feladata a mérnöki tervezés, ő nem mérnök. Ahhoz hogy mesterszintre menj egy mérnöki szakból sok alapvető dologgal tisztában kell lenned. Szerintem is nézz meg egyet abból az MSc felvételiből, kíváncsi vagyok hogy menne műmen után!!! :D
2018. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!