Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ÁOK-osok, mi alapján döntöttét...

ÁOK-osok, mi alapján döntöttétek el, hogy melyik szakterületre szakosodtok?

Figyelt kérdés

Illetve van olyan, hogy a kezdetektől fogva (=1. évtől) kitartottatok az adott szakterület mellett?

Tudom, hogy a gyakorlatok után tud igazán dönteni az ember, de ugye mindig van elképzelés :)



2018. aug. 8. 15:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én "még csak" 4. éves vagyok, de bennem 1. év közben körvonalazódott a traumatológia. Az elején eldöntöttem már: nekem valami pörgős munka kell, ahol nem nagyon van szünet. Leginkább sorozatok, instagram hatására gondolkodtam el ezen. Most, hogy gyakorlaton traumatológián vagyok, teljesen beleszerelmesedtem, és most már biztos :D
2018. aug. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos nem a kezdetektől fogva, de az aneszteziológia felé húz a szívem :) Azért mert sokoldalú, az osztályon ahol gyakon voltam is úgy magyarázták, hogy egy anesztesnek mindenhez értenie kell. Az osztályon 3 éves és 100 éves kor között mindenki megfordul, ha baj van nem lehet bizonytalankodni, cselekedni kell. A kórház, amit kinéztem magamnak ezen kívül nagyon felszerelt és modern intenzív osztállyal rendelkezik, és nekem tetszik ez a fajta profiság.
2018. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Csendes, visszahúzódó ember vagyok, nem tudok jól kommunikálni, halk és bizonytalan vagyok és emiatt sokszor gondolják idegenek, hogy buta vagyok vagy hazudok, így rájöttem, hogy egyszerűen alkalmatlan lennék a betegekkel való napi szintű kommunikációra, nem tudnék megfelelően reagálni, ha egy beteg bunkó vagy tiszteletlen velem, nem tudnék sem a betegekkel, sem más orvosokkal veszekedni és kiállni magamért egy konfliktushelyzetben. Szóval patológus leszek :)
2018. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Első perctől tudtam, hogy olyan terület lesz, ahol széles körű ismeret kell, mert nem tudok választani :) Végül aneszt és sürgősségi szakvizsgám lett, munka még ito és mentő. :)
2018. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
23%
Hát az az ito, ahol gyereket is ellátnak, annyira nem profi 😉
2018. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek, utolsó. Miért ne lenne az?
2018. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Először is gratulálok mindenkinek az eddigiekhez :)

#3: én is elég intro vagyok, és épp ezért érzem úgy, hogy szükségem lenne valami emberi kontaktra a munka során, máskülönben bediliznék egyedül, de könnyen lehet, hogy másként fogom látni idővel.


Mióta eldöntöttem, hogy orvos akarok lenni, az aneszteziológia érdekel nagyon. Valójában gimiben sokáig gytk-ra készültem, orvosi pályan nem is gondolkoztam, de aztán valahol hallottam az aneszteziológusokról és nekem azóta is az van a fejemben, hogy az akarok lenni :D tetszik, hogy a legtöbb területhez képest magasabb szinten kell tudni hozzá farmakológiát, meg, hogy nagyon széles körű a tudása és, a nagy felelősség, amivel jár, meg hogy vannak éles helyzetek, amikor pörögnek az események. De azt is mondják a munkájukra, hogy 95%-ban "unalom" és 5%-ban rettegés (?). A nyáron volt szerencsém "bekukkantani" a munkájukba és ez alapján még jobban tetszik, mint azelőtt. De tudom, hogy a hátra lévő 5 évben még rengeteg víz folyik le a Dunán, plusz mindenkitől azt hallom, hogy ne gondolkozzak ennyire előre, ezért kíváncsi voltam, hogy mennyire formálódik az ember véleménye ilyen téren a 6 év alatt. Meg főként unatkozom 😄

2018. aug. 8. 20:24
 8/20 anonim ***** válasza:
26%
6-os válaszoló: Valószínűleg az 5-ös válaszoló arra gondolt, hogy gyereket NIC-en, PIC-en vagy gyerek intenzíven látnak el. ITO alatt az emberek többsége a felnőtt intenzív terápiás intézeteket érti. Bár aztán lehet én is túlgondolom és nem is erre gondolt az 5. válaszoló :D
2018. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még nem járok orvosira, abban teljesen biztos vagyok, hogy oda szeretnéj majd menni.:)

Enegem most éppen a radiológia és az aneszteziológia érdekel nagyon.:) Úgy érzem mindkettő nekem való lenne, azok az ismeretek alapján, amiket eddig hallotaü, tudok róluk. Esetleg még az onkológián gondolkozom, az is érdekel.

Tök érdekes egyébként, hogy mennyi mindenkinek az aneszteziológia felé húz a szíve. Talán nekem is az áll a lista első helyén.:)

2018. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
8, viszont a PIC-ben neonatológusok dolgoznak... ahol ugyanazon az osztályon, ugyan az látja el a 3-100 évig terjedő életkorúakat, az minden, csak nem korszerű, és az országban ilyent nem találsz már hosszú ideje.
2018. aug. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!