Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a követelmények az orvosir...

Mik a követelmények az orvosira? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Milyen emelt szintű érettségik szükségesek az általános orvosihoz? Plusz kábé milyen szintű teljesítmény kell minden másból? (Tudom, ez addig változhat)

Tudom, nekem is megy a google, de valahogy az istennek sem találtam semmit. Egy linknek is nagyon örülnék.:)

Én úgy tudom, hogy biosz és kémia vagy fizika, de egyáltalán nem vagyok biztos, csak a bioszban.

Köszi előre is!



2018. aug. 9. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Emelt biológia kötelező és emelt kémia vagy fizika. Tulajdonképpen ha a két emeltre rágyúrsz nagyon, akkor abból elég jónak lenned, de ha azok nem sikerülnek olyan jól, akkor az érettségi tárgyakkal tudod kompenzálni a pontjaidat. (Feltéve ha azok is jól sikerülnek)
2018. aug. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Én emelt bioszt és kémiát csináltam, az előbbit 80+-ra, az utóbbit 60+-ra írtam meg. Érdemes valamelyiket nagyon kenni-vágni, hogy tényleg meglegyen a pontod, bár ha a sote-ra készülsz, akkor mindkettőből szép eredményt kell hozni. Én azért választottam a kémiát, mert ez mindig is jobban ment, jobban is érdekelt a fizikánál, valamint később is sokkal hasznosabb a kémia. A közepeim mind ötösök lettek a matek kivételével (ez 4), bár ezek nem annyira vészesek. :) Plusz akkor ugye az év végi jegyeknél is érdemes ötösre gyúrni, már amelyek számítanak.
2018. aug. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

Kotelezo emelt: biologia

Valaszthato emelt: kemia vagy fizika. Ezek kozul legalabb 1 kotelezo!

Kozepiskolas biosz nem fog hasonlitani egyaltalan az orvosisra. Kemia fontosabb, mint a fizika, talan huzosabb is, de ez lehet csak egyenfuggo, viszont kotve hiszem.

Az emeltekre jol ra kell gyurni, es azert a tobbi erettsegi targyrol se feledkezz meg. Sote-ra tenyleg szuksegesek a pontok

2018. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2018. aug. 9. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!