Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem - KGK vélemény?

Óbudai Egyetem - KGK vélemény?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalat nem BME-s köpködése érdekel...


Jófejek a tanárok / szo***tósak? Tanulmányi osztály hozzáállása, diploma elfogadottsága, stb...


Most kezdek gazdaságinformatika szakon, először indul úgyhogy erről nincs senkinek tapasztalata, de általánosságban a suliról ha vki ír pár gondolatot - főleg a fenti témakörökben - annak köszönet!



2018. aug. 12. 05:26
 1/10 anonim ***** válasza:

A KGK minősége alapvetően nagyon gyenge, messze lemarad az egyetem többi karától, még a rejtőtől is, pedig az sem valami jó.

Ez egy új képzés lesz a KGK-n, nem lehet még tudni milyen lesz. Remélhetőleg sok NIK-es tanár fog oktatni, és lesz színvonal.

2018. aug. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ha akad még valaki örömmel veszem ha megosztja tapasztalatát, a kérdésem nem öncélú mert még gondolkodom hogy belekezdjek-e

2018. aug. 12. 20:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Engem is a KGK gazdinfóra vettek fel. Már felvette a tárgyakat az ügyintéző a Neptunban, és a programozás az a NIK-en lesz (bécsi úton).


Szerintem ez a szak egy jó "kiskapu", le is írom, hogy miért.


Nem döglünk bele a sok matekba (jóval kevesebb van, mint a NIK-en) és gyakorlatilag egy darab ráépülés van a matekos tárgyakban (Statisztika 1.-re épül a Valószínűségszámítás és matematikai statisztika). A NIK-es mérnökinfón éppen a ráépülős matek miatt csúsznak sokan.


Sokkal könnyebb lesz elvégezni ezt a szakot, mert ahogy olvasgattam a régebbi gyakorikérdésekes KGK véleményeket, mindnehol azt írják, hogy abszolút teljesíthetőek a KGK-s gazdasági tárgyak. Szóval így a műszaki tárgyak amik a mérnökinfón vannak és nehezek (pl.: villamosságtan, fizika...stb) helyett lesznek könnyebben teljesíthető gazdasági tárgyak.


Ugyanakkor ugyanúgy megtanítanak programozni, mint a mérnökinfón, és az extra infós tárgyakat is fel lehet venni, és ugyanúgy a NIK-re kell bejárni azokra. A könnyítettség tehát nem megy a szakmai infós tanulás rovására, ugyanakkor vélhetően hamarabb el tudjuk végezni, és munkába tudunk majd állni, mint a NIK-es mérnökinfósok többsége.

2018. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, igen kb ezek miatt választottam ezt a szakot


Mondjuk olvasgattam itt és inkább rosszakat mint jókat írnak a KGK-ről, ezért is tettem fel a kérdést.


A ménökinformatika nehezebb de talán könnyebb elhelyezkedni vele mert jobban értékelik + üzemeltetés DevOps vonal is jobban járható vele... nah, majd kiderül milyen lesz a KGK

2018. aug. 14. 00:37
 5/10 A kérdező kommentje:

Kezdődik! szabadon választható tantárgy:


Fogyasztóvédelmi esettanulmányok

Vezetői készségfejlesztő tréning

Önmegvalósítástól az önmenedzselésig


Kiváló alapot ad mindegyik az informatikához :)))

2018. aug. 14. 19:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát én is meglepődtem :D Azt hittem, hogy szabadon választottnak majd mi válogatunk a neptunból, nem pedig idedobnak 3 infóhoz köze nincs tárgyat.


Bár csak 3 kredites. Nem hinném, hogy túl komolyan veszik.

2018. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyébként neked minden rendben van a felvett tárgyaknál? Mert nekem ezeket írja:


Nincs kurzus felvéve! Matematika I. - Analízis I.


Nem teljesül a végleges tárgykövetelmény! Szoftvertervezés és -fejlesztés I.

2018. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
en nem latok problemat nalam
2018. aug. 18. 15:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Na hogy tetszik a képzés? :D Én itt is hagyom félévkor.
2018. nov. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nincs kiszállás haver! a nyóckeres romákkal leszel megvertve!!! vili?!
2018. dec. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!