Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanítottak történelemből...

Mit tanítottak történelemből 1989 előtt ami nem volt igaz?

Figyelt kérdés
A szomszédok című sorozatban problémáztak emiatt. Én sokkal később jártam iskolába úgyhogy azért nem tudhatom.

2018. aug. 12. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pl. A Szovjetunió szerepe a háború végén. Magyarország felszabadítása.

Illetve fullosan az 56-os események.

2018. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Én sokkal előbb jártam iskolába, de a gyerekeim nem tanultak olyant, ami nem igaz. Talán a Horthy rendszert és a Tanácsköztársaságot értékelték másként, mint most. De az sem volt egészen hazugság. Mindig azt tanítják, ami az éppen uralmon levő rezsimnek kedvez. Most is.
2018. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy erre gondoltak, de: sok mindenről kiderült azóta, hogy kicsit másképp történhettek. De ez inkább a régebbi, 1500 és az előtti eseményekre igaz. Például a Hunok és Magyarok kapcsolata, Honfoglalás és hasonló témákat sikerült azért pontosítani valamelyest.
2018. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha az egyetemes történelmet kérdezed, akkor szinte a 70%-át!

A magyar történelemnek meg a 80%-át!

2018. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kihagytak dolgokat, amikbe nem tudtak komcsi tanulságot belemagyarázni, más szempontból közelítették meg, máshova került a hangsúly, adott eseményben mások voltak a hősök, mint a mai felfogás szerint.
2018. aug. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!