Fizikakedvelő kérdése:

BME vagy ELTE fizika?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy nagyon érdekel már most a pályaválasztás,és szörnyen érdeklődő vagyok az ilyen dolgokkal kapcsolatban. A fizika alap+mesterképzés érdekelne a két egyetemen. Mik a különbségek? Léteznek-e főbb irányvonalak(tehát van e egy külön része a fizikának ami kiváló a többi átlagosabb,vagy homogén-e),előnyök és hátrányok?

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 15. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt nem is tudom megválaszolni, de a BME-s jegyzetek egy része elérhető a Fizipédián, illetve maga a tanterv mindkét szak esetén a neten. Itt gyk-n is volt már ez a kérdés szerintem. Én tudom, hogy nagyon örültem volna ilyeneknek. Pl videotorium.hu-n is vannak előadások (áramlástan, hőtan, dinamika, rezgéstan, elektromágneses terek, fizika 2, stb.), meg fent van a Hudson-Nelson tk. a vikwiki-n, az szintén egy viszonylag jó könyv, több van benne mint a középiskolás tk-ekben.

Fizika tagozatra jelentkezel amúgy?

2018. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem,alapvetően nyelvire,de nem az érdekel,csak egy eszköz a nyelv számomra a továbbtanuláshoz.
2018. aug. 15. 22:38
 3/6 Mojjo ***** válasza:
35%
A honlapokat már részletesen áttanulmányoztad? Komplett tantervi hálók vannak fent, tantárgyi leírásokkal, a tanszékek honlapjain is csomó infóval. Bármit megtudhatsz ott.
2018. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben,nagyon köszönöm!
2018. aug. 15. 22:48
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Ami kulonbseget hallottam, h az ELTE elmeletibb szempontu, a BME pedig gyakorlatibb kepzest kinal.
2018. aug. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
25%

ÖLTE.

A BME embertelenül nehéz.

2018. aug. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!