Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár valaki innen a Wesselényi...

Jár valaki innen a Wesselényi Miklós szakgimnáziumba Budapesten, vagy hallott már róla milyen az iskola milyenek a diákok tanárok?

Figyelt kérdés

2018. aug. 15. 22:12
 1/3 anonim válasza:

Hát tudom, hogy majd 1 hónapos kérdés de mindegy..

Először is: ha nem szereted az informatikát, akkor már kapásból töröld az informatika szakmacsoportot, mert akkor nagyon megszívtad, hogy oda jársz, és nem tetszik. Másrészt, nem fogják úgy elmagyarázni a tanárok (nem tudom milyen tantárgyak vannak a szakmai informatikában ebben a szakgimiben, de biztos hogy van IT alapok, IT szakorientáció, programozás stb.) és az elméletes tantárgyakat csak akkor leszel jó belőle, ha bemagolod a megtanulandót. Másrészt a gyakorlat kisebb mértékben könnyebb lesz. Úgyhogy én mivel jobban szeretem, ha a tanár magyaráz (ami az informatikás tanároknál nem mindig így van) inkább azt mondom, hogy ne válaszd, mert nagyon nehéz. (én is szakgimis infós voltam, nagyon nehéz volt és nem is fejeztem be, mert egyáltalán nem érdekelt) És az ECDL-ről még nem is beszéltem, ami az elején még könnyűnek látszik, de utána jön a képszerkesztés, weblapszerkesztés, adatbázis szerkesztés stb. Pénzkidobás, és nem sokat érsz vele, csak egy papírral több.


Ja, és még valami: az a másik, ha szakgimis vagy, egyszerre 2 dologra kell koncentrálni 12.ben: az érettségire (matematika, magyar, történelem, idegen nyelv, választott tantárgy), és ezekből mind kell májusban 12.ben kell szóbeli, írásbeli érettségit tenni. És még ott van a szakma, ahol kell elméleti, és gyakorlati vizsgát tenni. Ami elég nehéz lesz, mert azt hiszen 10.től 12.ig lesz hálózattan is, amit a diákok nem a szívük csücske. Az infóról ennyit.

Ha szereted a zenét, művészetet, és játszol valami hangszeren ajánlom a művészeti szakmacsoportot. Ha viszont hidegen hagy, nem szereted a klasszikus zenéket, az operát, akkor inkább kuka, felejtős.. Hát én szerintem jó szakma, jobb, mint az informatika, de meg kell tanulnod valami hangszeren pld. hegedű, cselló, zongora stb. Ja, és énekelned is jól kell. Kb. ennyi erről.

Nos, az elektronikai technikus az MAJDNEM olyan, mint az informatika, mégse az egészről szól. Csak ott minden elektronika kapcsolódik: fizika az nagyon fontos, és nagyon jól kell tudnod, és lesz külön olyan tantárgy a szakban. És persze ott vannak a gyakorlat, amivel szerintem pontosan tisztában vagy, ha nem is azt választottad: első évben gondolom egy műhelyben gyakoroltok, szereltek számítógépet, vagy egyszerűbb feladatokat kaptok.

Kb ennyi amit akartam mondani, én a helyedben nem választanék szakgimit, mert nagyon nehéz, és ha jobb jegyeket akarsz, akkor először szakma, és utána érettségi, sokkal jobban jársz/jártál volna vele. És te milyen szakra jelentkeztél? Ha persze infós vagy nem mondok ellent, de ne számíts az informatikán jóra.. Csak előre szólok ezzel.. Sok szerencsét ebben az évben!

2018. szept. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elektronikára jelentkeztem
2018. szept. 12. 20:16
 3/3 anonim válasza:
Hát akkor az még a jobbik eset. Informatika sokkal nehezebb lett volna, de szerintem ott is kell tanulnod informatikát, mert kötelező tantárgy szakgimiben is..
2018. szept. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!