Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell megcsinálni a...

Hogy kell megcsinálni a tárgyfelvételt?

Figyelt kérdés
Miért van az,hogy 2 óra egy időpontban van ? Máshova nem is lehet tenni..Akkor eldöntöm melyikre megyek be vagy mi?
2018. aug. 26. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Ha mindkettő kötelező első évben, akkor ha az egyik előadás, arra nem jársz, és kérsz valakitől jegyzetet, ha mindkettő gyakorlat, akkor csak az egyiket veheted fel, mert a gyakok névsorosak.
2018. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem és tantárgy függő a dolog. Nekem első félévemben hármas óraütközésem volt hétfő reggel, pedig csak a kötelező első félévre ajánlott tárgyak voltak felvéve, viszont jeleztük a dolgot, és második hétre már nem volt ütközés. Azóta nálunk már fejlődtek a TO-n a tantárgy időpont kiírásoknál, hogy ilyen lehetőleg ne forduljon elő.

Ettől fügétlenül általánosságba sok minden előfordulhat, pl van másik előadás, vagy gyakorlat az adott tárgyból, amit te nem látsz a neptunban, de a gyakorlatban mindegy melyikre jársz be.(nálunk a matek tantárgyak ilyenek pl.) vagy a neptunba szerepel a gyakorlat, de valójában nem minden héten van, hanem csak pl 3 alkalommal a félévsorán stb..

De ha első féléves vagy, és mind a két tantárgy kötelező, és mindegyik első félévre van ajánlva, akkor azt javaslom vedd fel mindkettőt, mert vagy nem lesz valós probléma(még félév előtt megváltoztatják az időpontot), vagy ha probléma lesz vele, akkor valószínűleg sokaknak lesz vele probléma --> félévkezdés után változtatnak az időponton, vagy valamit kitalálnak rá. (ettől függetlenül lehetne írni egy emailt a Tanulmányi Osztályra, az ütközésről, ők tudnak is tenni a probléma ellen, ill. tudnak pontosabb felvilágosítást adni)

2018. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hogy egyszerre 3 volt egy időpontban, egyikre sem jártam. Elég gyakran megesik egyetemen, valószínűleg mind olyan előadás, amin 5-en szoktak bent ülni. Azt azért ellenőrizd, jó tárgykódokat nézel-e, hátha egy másik szak ugyanazon a néven futóját nézed.
2018. aug. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!