Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az hogy 'humán és...

Mit jelent az hogy 'humán és reál orientáció'?

Figyelt kérdés
2018. aug. 26. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy melyik tantargyak erdekelnek jobban.. a real az matekból,fizikabol, bioszbol, kemiabol meg ilyenekbol all,mig a humanba tartoznak a nyelvek, a tortenelem... sok gimnaziumban a hatosztalyosoknak igy kell tagozodni
2018. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 2 közül melyikkel jár jobban az ember?
2018. aug. 26. 23:21
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Egyértelműen reállal, ha nincs problémád ezekkel a tárgyakkal. Gyakorlatilag minden piacképes szak ezekre a tárgyakra épül, lásd műszaki, informatikai, gazdasági, természettudományos szakok, orvosi. A humán szakokkal tanárnak (pl magyar-töri), bölcsésznek, jogásznak mehetsz.
2018. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok

En is ilyen osztályba jartam,de nalunk ugy volt hogy 9.ben kellett volna választani, de en mar régóta tudom hogy angoltanar szeretnek lenni, ezert atiratkoztam nyelvi osztalyba

Ha maradtam volna, akkor biztos, hogy humanos lettem volna

Ha konnyen tanulod a nyelveket,akkor lehetsz tolmacs, idegenvezeto, barmi kb.. milyen terulet erdekel?

2018. aug. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs hogy mi szeretnék lenni..

Állatokkal foglalkozni szerettem volna de Állatorvos nem lennék mivel nem nagyon bírom a tűt meg vért.. Azon kívül meg amiket olvastam hogy milyen állattal foglalkozó munkák vannak egyik se jött be

Gondolkodtam azon is hogy Fodrász legyek de kb minden második ember már az + ahoz jónak kell lenni Kémiából ami nem nagyon az erőssegem

2018. aug. 26. 23:40
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

"Gyakorlatilag minden piacképes szak ezekre a tárgyakra épül,"


... kivéve a jogot, színészetet, TV-s műsorvezetőket, regényírókat (Stephen King? stb.), pszichológiát, marketinget stb. stb.


Bírom ezt a csőlátást.

2018. aug. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Plusz még néhány.


A nagyvállalatok menedzsment-funkcióinak fele humán terület. HR, továbbképzés, tréningek/trénerek, külső-belső kommunikáció, PR. Nem is beszélve a termék- és szolgáltatásfejlesztésről, illetve a marketingről, amelyben van matek IS meg ugyanennyi humán elem. Jogi osztály, szabályozás stb.


Piackutatás, trendkutatás: fele részben statisztika és kutatási módszertan, másik fele részben viszont humán tudományok.


A reál szakosok (mérnökök stb.) meg folyamatosan kommunikációs és személyiségfejlesztő tréningekre járnak – humán szakosokhoz.


Ellenben mutasd már meg a tömeges piaci igényt fizikusokra, biológusokra, vegyészekre, matematikusokra... van, van, informatikára meg mérnöki tudományokra, esetleg a pénzügyet ügyesen "reál" cimkével illethetjük, aztán ennyi.


Este meg hazamész, közben a kocsiban hallgatos a humán szakosokat a rádióban, este meg nézed a TV-ben. Vagy elmész színházba, esetleg étterembe (a szakács minek számít? Reál vagy humán?).


A humán tudományok körbevesznek minket, ez alkotja az üzleti élet minimum felét is.

2018. aug. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!