Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tanuljak gazdaságinfót?

Hol tanuljak gazdaságinfót?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, hogy gimnázium után gazdaságinfót szeretnék tanulni. Ezt hol tegyem? Mindenképp egy budapesti egyetemen szeretnék. Az Óbudain csak alapképzés van (és nem hallottam jókat róla), a BME-n pedig csak mesterképzésben van, szóval alapszakon valami mást kéne tanulnom (és nem túl könnyű az az egyetem). Ott van még a Corvinus is azt hiszem. Az informatika jobban érdekel mint a gazdaság, viszont érdekesnek tartom a pénzügyi ismereteket is, és szeretem a matekot. Egyáltalán érdemes gazdasági informatikusnak menni? Köszönök minden értelmes választ!

2018. aug. 28. 19:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve ott van a BGE is. Tényleg nem tudok dönteni.
2018. aug. 28. 19:58
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha az informatika jobban érdekel, mint a gazdaság, akkor szerintem a BME a legjobb választás. Aztán mire eljutsz a mesterig lesz időd eldönteni, hogy tényleg ez az irány-e az, amit szeretnél.

Alapvetően ha gazdinfó, akkor azt mondanám, hogy Corvinus. De ott nagyon nagy a gazdasági tárgyak aránya és programozás meg alig van. Nem mondom, hogy rossz a képzés, csak máson van a hangsúly.

Egyébként szerintem megéri ezt tanulni, könnyen el lehet jó cégeknél helyezkedni (GE, SAP, Morgan Stanly stb.).

2018. aug. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Én a Corvinust javaslom, még mindig az a gazdasági egyetem itthon, az informatika részhez alapot adnak csak ugyan, de egyetemen sehol nem fogsz megtanulni programozni. A Corvinuson nincsenek irreális elvárások és abszolválható is ha van eszed, cserébe egy jó nevű egyetemen és tudsz másodévtől dolgozni nagyobb cégeknél, ahol tényleg tudsz tanulni rengeteget
2018. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. szept. 2. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes megnézned a BME MSc felvételijét, engem legalábbis mindig az ilyenek érdekeltek a legjobban. Még ha gimis is vagy még, szerintem el tudod dönteni ez alapján, hogy mennyire érdekel ez, vagy inkább mást választanál:

[link]

2018. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Óbudain csak alapképzés van (és nem hallottam jókat róla)" Áruld már el nekem, hogy honnan nem hallottál jó dolgokat róla? Idén indult először az Óbudain ez a szak, szóval nem sok mindent tudni még róla. Történetesen én ide járok. Programozás ugyanúgy ott van az informatikai karon. Gazdasági tárgyak pedig a gazdasági karon, nem sok mindent tudok mondani a számonkéréskről, mivel most telt el az 1.hét, de az oktatás elég jó. Bár vannak roszabb tanárok, pl a matektanár a 2 méteres táblára 2 centibe ír halványan, semmit nem lehet látni, túl gyorsan is halad, a gaudasági karon meg inkább meseóra a bevezetés az informatikába.


Viszont! A programozást az üzemmérnök infósokkal hallgatom együtt, és laboron is ugyanazokat vesszük. Nekem jónak tűnik, a nehézségét 1 hét alapján sem én, sem más nem tudja megítélni.

2018. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!