Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges az, hogy az egyetem...

Lehetséges az, hogy az egyetemen a javasolt félév előtt felveszem az adott tantárgyat (BGE)?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy néhány tárgy amit kötelező lett volna felvenni plussz a helyettesítő tárgyak is beteltek akkor felvehetek olyan tárgyakat most amik csak későbbre javasoltak? És akkor azt a későbbiekben már nem kell elvégeznem, vagy ez hogy van?

2018. aug. 30. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kötelező mintatanterv szerint haladni, csak ajánlott. Ha előkövetelménye van a tárgynak, nem tudod felvenni. Ha nem épül semmire, felveheted, ilyen pl pszichológia, filozófia, stb. Ha belinkeled a szakod mintatantervét, és hogy miket tudtál és nem tudtál felvenni, többet tudnánk segíteni.
2018. aug. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elméletben igen. Gyakorlatilag ezzel az a gond, hogy lehet, ami kötelező lenne, arra ha épül valami, később azt nem tudod felvenni.

Korábban felvenni lehet, de előtte informálódj! Ugyanis van olyan, hogy bár előfeltétele nincs, de olyan tudás kell hozzá, amit előző félévben kapsz meg.


Például nálunk (gépészmérnök szak), közgazdaságtan simán elvégezhető alapok nélkül.

A gépipari mérések (3. féléves) sem épül semmire, de ha kimarad a műszaki ábrázolás, el vagy veszve.

Vagy ott a hő-, és áramlástechnikai gépek (5. félév). Egyedül 2. féléves géptan a feltétele. Viszont ha az áramlástan előtt felveszed, nem sokat értesz belőle.

2018. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Vendéglátás turizmus a szakom és kötelezők közül: közgazdaságtan, vállalati gazdaságtan, üzleti idegennyelv, gazdasági jogok alapismerete tantárgyakat tudtam felvenni. Viszont amiket nem tudtam az az informatika, testnevelés, fenntartható turizmus alapja.
2018. aug. 30. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!