Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez a tankönyvekkel?

Mi ez a tankönyvekkel?

Figyelt kérdés
Számos helyen olvastam, hogy ingyenesek a tankönyvek, 10.-ig, de mégis használt könyveket kaptunk ma, nem is egy darabot és 9.évfolyamba járunk. Hogy van ez?

2018. szept. 4. 17:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
azt nem mondták hogy vadi újat kaptok ingyen.nem az iskola kapja ingyen hanem te. a használt is bőven megfelel a célra
2018. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

de cuki vagy, te azt hitted állambácsi minden évben vesz nektek vadonatúj tankönyveket?

Persze hogy az előző évfolyam levedlett könyveit kapjátok, de nyugi, ez nekik is szr helyzet, ha valamit vissza akarnak keresni lehetőségük sincs rá.

Próbálj vigyázni rájuk, bár amlyen minőségűek ezek a szrok azon is csdálkozok ha a tied még nem hullott szét. de tényleg vigyázz rá, ne b szz ki szándékosan a kövi évfolyammal

2018. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Konkrétan tudom, hogy megkapják a pénzt az iskolák a könyvekre csak épp nem arra költik és lehúzzák az embert. Ugyanúgy ahogy kultúrális alapot sem szedhetnének, mégis kötelező befizetni és mikor jön a ballagás, az iskola azt mondja nincs pénz, hozzatok ti virágot... Köszi a lekezelő hangnemet!
2018. szept. 4. 17:59
 4/20 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem mondani, hogy nem az én könyveim, hanem a tesómé. 24L
2018. szept. 4. 18:00
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
nem megkapják. kapnak pénzt kipótolni a hiányzó állományt, de nem kapnak annyit hogy mindenki minden évben újat kapjon. nincs is sok értelme, pazarlás lenne
2018. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ha ez így van, miért vezették be, hogy ingyenes legyen mindenkinek a tankönyv, ha nincs rá pénz és van aki nem is szorul rá? Úgyanis akkor ez a rendszer kellett volna lennie, mikor megvoltak a helyzetükből adódó támogatott, ingyenes tankönyvesek és fizetősök és akkor is csak 1-2 könyv (pl. nyelvkönyv amiért így is fizetni kellett) volt csak új. Akkor hova tűnt el a pénz? Mert ezt bárhogy nézem sehonnan nincs értelme...
2018. szept. 4. 18:10
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm hiába mondta, hogy ő szeretne új tankönyveket, kifizetjük, megtehetjük, nem engedték, a fiú kapott egy rakás rózsaszín szívvel kiszínezett, szakadt, koszos könyvet, aminek még a lapjai is hiányoznak. Szóvá tette másnap, annyit tudtak mondani, hogy ki kell fizetnie a könyvet, az új árát, mondtuk, hogy kifizetjük, ha meg is kapja, azt mondták, nem így működik, akkor is csak használtat fog kapni. Nem fizettük ki, rendeltünk neki a neten.
2018. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor. Az iskola minden diák után kap egy bizonyos keretösszeget 1-9.évfolyamig. 10-12. Évfolyamon csak azok után, akik jogosultak ingyen tankönyvre.

Ebből az összegből gazdálkodhatnak. Az nincs meghatározva, hogy xy z ezer forintja csak xyra költhető. Lehet, hogy elég z összeg az adott diák tankonyveire, de lehet, hogy nem (pl. azokon az évfolyamokon, ahol sok a könyv, vagy drágább tankönyveket vesznek, mert azok jobbak mondjuk). Ha nem elég, akkor nyilván valahol spórolni kell. Tehát használt tankönyveket is osztanak.

Egyébként is az az alap elképzelés, hogy legalább néhány évig újrafelhasználható legyen a tankönyvek legalább egy része. Azokat nyilvántartásba kell venni, el kell vele számolni, tehát nem dobhatom ki csak úgy következő évben, csak mert kissé elhasználódott. Persze azt én is tudom, hogy sokat nem bírnak ezek ki, nem is feltétlenül értek ezzel az egésszel egyet, de ettől még a szabály az szabály, nekünk is be kell tartani. Mondjuk én igyekszem a jobb állapotúakat kiosztani csak, de van, hogy használtabbakat is muszáj.

(Ha szemét lennék, azt mondanám, akinek nem tetszik, az megveheti magának).

Egyébként a tapasztalatom az, hogy amíg kicsit használt a könyv, és nem firkált, szakadt, koszos, addig a diákok 99 százalékát nem zavarja.

2018. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a tankönyvekre kapott pénzt semmi másra nem költheti el az iskola.
2018. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Ma 18:19

Jó hlye az iskola akkor, jól tettétek, hogy nem hagytátok, ilyet még nem is hallottam. Ha nem akarsz élni az ingyen tankönyvvel, hanem inkább megveszed, természetesen megteheted.

2018. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!