Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanári bértáblán mi a...

A tanári bértáblán mi a különbség a főiskolai/egyetemi végzettségek között, a mai képzések értelmében?

Figyelt kérdés
Az ötéves (4+1) osztatlan tanárképzés az a bértábla szerint egyetemi minősítés, vagy csak az 5+1-es számít annak?
2018. szept. 7. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő egyetem, különbség a fizetésben nulla. Illetve a 4+1-es annyiban jobban jár, hogy mindig egy évvel előbb léphet magasabb fizetési fokozatba, mert korábban kezdett.
2018. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4+1 vagy 5+1 év attól függ, hogy milyen iskolában akarsz tanítani. Ezt is tartsd szem előtt! Az előbbivel csak általánosban tudsz tanítani. De az egyetemen sokan mondják, hogy nem éri meg csak azt elvégezni, hisz utána egy középiskolai átképzés tovább tart, mint egy év.
2018. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy a gimikhez például kell a 6éves. De akkor ezek szerint a bértáblán a 4+1-essel is az egyetemi végzettségű fizetés jár
2018. szept. 7. 21:33
 4/4 A kérdező kommentje:

ha jól értem :D

pedig kerestem máshol is, biztos le van írva, és nem találtam meg

2018. szept. 7. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!