Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha a felvételkor...

Mi van akkor, ha a felvételkor kapott mintatantervem kifut, mielőtt végeznék?

Figyelt kérdés

Passzív féléven voltam, most visszamentem és azzal szembesültem, hogy van, aminek nincs meg az előfeltétele sem, de a tanulmányin már mondják, hogy azt is kérvényezzem és vegyem fel, mert kifut a mintatantervem, és nem fogják többé meghirdetni a tárgyat. Így egyszerre kell adott tárgy 1. és 3. -as félévét is teljesítenem, ha nem akarom, hogy kifusson.


De én ezt nem értem, mi van, ha nem sikerül? Vagy nem veszem fel? Akkor órák nélkül kell vizsgáznom majd belőle? Vagy nem fogok tudni diplomázni, ha nem csinálom meg most?


2018. szept. 9. 20:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom, ott kellett volna megkérdeznem, de annyira ledöbbentem ezen az egészen, hogy még nem eszméltem fel, hogy mit jelent ez tulajdonképpen.
2018. szept. 9. 20:27
 2/3 anonim ***** válasza:
Az adott tárgyat oktató tárgyfelelőstől kérdezd meg. Attól, hogy valami kifut, nem biztos, hogy megszűnik ténylegesen. Lehet, hogy pl a kreditértékre 5ről 4re csökken az óraszám 2+1 ről 2+2re nő stb.
2018. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem szokott ilyen lenni, hogy valami egyszer csak kifut, aztán vége. Gyakorlati okokból is hülyeség lenne, hiszen 1-2 félév csúszás vagy passziválás teljesen normális, nem 1-2 embert érint. Illetve általában az egyetemi szabályzatok kötelezik a tanszékeket, hogy korábbi tantervek tárgyait is meg kell hirdetni x ideig.
2018. szept. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!