Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóval az ingyentankönyv az...

Szóval az ingyentankönyv az nem is ingyentankönnyv?

Figyelt kérdés

"mivel a tankönyv ingyenessége azt jelenti, hogy azok az adott iskola tulajdonában vannak, a gyerekek onnan kapják azokat kölcsönbe a tanév időtartamára"


Ezek szerint a kormány hazudik.

Ez nem ingyentankönyv, hanem kölcsöntankönyv.

Akkor lenne ingyentankönyv, ha megtarthatnák a könyveket a gyerekek év végén.


Mekkora kamu már....


Véleményetek?

Tapasztalatotok?



2018. szept. 10. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Az a véleményem, hogy soha semmi sincs ingyen, valakinek mindig fizetni kell érte.


Persze sokan tartják a markukat, hogy nekik jár!

2018. szept. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Ez olyan mint a dupla családi pótlék. Mindennel ezt csinálják, az emberek meg beveszik.
2018. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
23 éves vagyok, már az én általános iskolás éveimben is ugyanígy működött az "ingyen tankönyv", csak akkor még nem járt mindenkinek. Mi nagycsaládosok voltunk, gyermekvédelmi támogatással, így a testvéreimmel nekünk is ugyanilyen rendszerben kellett "kölcsönkapni" a könyveket. Ne gondold, hogy valami hatalmas új összeesküvésre jöttél rá.
2018. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Jól keresünk, kölcsönmentes ingatlanban lakunk, el tudunk menni nyaralni is, de igenis segítség volt, hogy nem kellett annak idején tanévkezdéskor egyszerre három tankönyvcsomagot megvenni.

Iskolától függött, hogy vissza kellett-e adni a könyveket. Egyszer-kétszer előfordult, hogy kellett volna a nyelvtankönyv később is, de mindig meg tudtuk szerezni felsőbb évestől.


Jobban vigyáztak év közben a gyerekek a tankönyvekre, hiszen nem a tulajdonuk, használatra kapták. Környezetkímélőbb is, sosem értettem, miért kell legyártani a temérdek tankönyvet, munkafüzetet, amikor némelyik használatlanul ment a papírgyűjtésbe.


Nem éreztem becsapásnak, a segítséget láttam benne. Közalkalmazottként épp eleget dolgozik-adózik az egész család, úgy éreztem, hogy kaptam valamit a közösségtől, cserébe azért, hogy adózó állampolgárokat nevelek, akiknek az adójából a rendőrt fizetik, aki intézkedik, ha belédkoccannak.(egy gyerekem dolgozik már diplomázás mellett)


Téged ki fizet a hangulatkeltésért, Kérdező? Elképzelem, ahogy rájössz a nagy igazságra, hogy vissza kell adni év végén az iskolakönyvtárnak a tankönyveket, és most jól lerántod a leplet a kormány fondorlatairól. Ugyan már!🤣

2018. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Értem, hogy mire célzol és igen, ez így tényleg nem "ingyentankönyv", hanem "kölcsöntankönyv". Viszont én ezt egy tök jó megoldásnak tartom.


Én soha nem voltam jogosult semmi ilyesmire. Mindent meg kellett venni a szüleimnek, szépen be kellett csomagolni a könyveket és utána a tankönyvek 90%-a ott is porosodott a polcon, ahová először letettem, mert nem használtuk őket. Muszáj volt megvenni, különben nem lett volna meg a kötelező felszerelésem az órákra (hiába nem használtuk) és a könyvtárból sem lehetett kölcsönözni semmit (max. atlaszokat), mert szinte minden évben új könyveket kaptunk. A régi könyveket pedig mindig tároltuk egy darabig, ide-oda rakosgattuk és a vége az volt, hogy kidobtuk vagy eltüzeltük, hiszen nekem már nem kellett és nem lehetett beadni a könyvtárba sem, illetve másnak sem tudtam odaadni (hiszen addigra más könyvet használtak). A legnagyobb hülyeség volt, felesleges pazarlás és pénzkidobás. Persze, időnként frissíteni kell a könyvet tartalmát és ki lehet próbálni új módszereket stb., de nem hinném, hogy pl. egy matek könyvet csak egy évre lehet elkészíteni. Nyilván a könyvek a használat közben is sérülnek, idővel tönkremennek még akkor is, ha a diákok rendeltetés szerűen használják és vigyáznak rájuk, szóval időnként azokat is kell pótolni. Mindenesetre szerintem tök jó lenne, ha ilyen "tartós" tankönyveket gyártanának, amiket le kellene adni a suliban, hogy utána mások is tudjanak belőle tanulni. Nem kell kifizetni drága pénzeket új könyvekre (amiket szerintem azért nem is mindig használnak ki a pedagógusok, diákok és általában úgyis a szemétben végzik) és környezettudatosabb is.

2018. szept. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 2. osztályosom van, de idén is, tavaly is, csak 2éhány "tartós", azaz könyvtári könyvük volt. A többi saját, megkapták.
2018. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nálunk is volt olyan könyv, amibe egyszer sem néztünk bele, mégis meg kellett venni, illetve kölcsönkaptuk

pl ének-zene órára 2 darab a/5 méretű 5 centi vastag könyv, ebből az egyik keményfedeles


szerintem az iskolának, illetve a tanárnak kellene tudatosabban elhatározni, megtervezni, eldönteni miből, hogyan tanítja a gyereket, és ha úgy véli, nem kell könyv, akkor nem kell megrendelnie sem a szülőnek, sem az iskolának.

2018. szept. 10. 13:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Fizetsz érte? Nem. Ergo ingyen kapod. Azzal, hogy majd egy másik gyerek is tudja használni (egy részét) a könyveknek, spórolnak és óvják a környezetet. Van egy keret. Ha a könyvek egy része tartós könyv, jobban tudnak vele gazdálkodni.


Mi a f...rászért kell mindenben a rosszat keresni??

2018. szept. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fiam most kezdte a 9.osztályt.Az első szülőin pontosan ezt mondta az osztályfőnök,hogy nem ingyentankönyv,hanem kölcsön és hogy nagyon utálják a tanárok,mert sokszor szeretnék,hogy a gyerekek a tankönyvekbe alá tudják húzni ,ki tudják emelni a lényeget,esetleg jegyzetelni mondjuk egy vers mellé,stb.,de ugye nem lehet.

Ráadásul bármennyire is vigyáznak rá a tanulók,nagyon-nagyon kevés van,amit újra oda tudnak adni a következő osztálynak,így szinte mindenből újat rendelnek.Nekünk most gyakorlatilag 1 db ténylegesen használt könyvünk van,a többi új,de persze mindbe bele van pecsételve.

Általánosban meg sokszor nem is kaptunk munkafüzetet,viszont a tanárok kértek,tehát meg kellett venni.Szóval macera.

Mondjuk mindegy,jövőre már nincs se ingyen,se kölcsön,mert meg kell venni mindet.

2019. szept. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!