Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok nekem jó gimnáziumoka...

Tudnátok nekem jó gimnáziumokat írni Szegeden?

Figyelt kérdés
Még csak 7.-be járok,de egy kicsit kíváncsi vagyok konkrét érvekre. Általában a humán tantárgyakban vagyok jó.

2018. szept. 10. 17:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi,az kimaradt,hogy szakközép is jöhet🙂
2018. szept. 10. 17:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó gimiknek számít a Radnóti és Ságvári(már nem ez a neve de nekünk ez marad😂), van még a Deák és a Tömörkény. Alapvetően mindegyikről lehet rosszat hallani, igaz rájuk hogy már kicsit felhígult a diákság, olyanokat is felvesznek akiket nem kéne, meg előfordulnak balhék mindegyikben, szóval egyik se az a tipikus szigorú unalmas elitgimi :D. Igazából készülj fel rá, hogy mindegyik suliról fogsz rosszat hallani, de ne foglalkozz vele, ha tanulni mész oda, akkor nem fog lehúzni a peer pressure valószínűleg, ez a 4 közül mindegyikben le tudsz érettségizni rendesen. Azt javaslom, ne hallgass senkire, menj el a sulikba nyílt napokra, nézz körül, hozd meg egyedül ezt a döntést, mert minden suliról fogsz jót is, rosszat is hallani bőven :)
2018. szept. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ 😊Esetleg tudsz még valami jó szakközepet ?
2018. szept. 15. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem aktuális a kérdés, de "jó" szakközépnek egyedül a Kőrösyt mondanám. Már így abból a szempontból, hogy ott erős az oktatás, illetve a diákok is viszonylag értelmesebbnek tűnnek. A többiben sajna kicsit tróger a közösség többnyire, de én mondjuk még a GD-be beíratnám a gyerekem, ott elvileg a szakmai alapokat jól átadják, az érettségi neccesebb :D

Illetve ahogy látom, a Ságvári meg a Radnóti visszatértek a masszívan elitgimi szintre, tehát a felvett diákság nem olyan felhígult már, a Radnóti is elkezdett engedékenyebb lenni (Így, hogy már nem Gál az igazgató, elkezdte levetkőzni az általa szentül hitt és prioritásban tartott "ország legegyházibb iskolája" szerepet), és ahogy ságváris ismerőseim beszámolóit hallom, a Ságvó vitathatatlanul a legliberálisabb felfogású elitgimi Szegeden, de simán el tudom képzelni, hogy az egész Alföldön.

A Deákban az A és a B szokott értelmes osztály lenni elvileg, utána fokozatosan esik a színvonal, a Tömörkényben pedig a kéttanosokra meg a bioszra mondják, hogy okésak, de a balhék az SG-ből és az RMG-ből átvándoroltak a TIG-be és a DFG-be.


Nekem csak a Radnótival van személyes tapasztalatom, illetve a barátaim túlnyomó többségben ságváristák, plusz van 5-6 dfg-s, tig-es ismerősöm, szóval ezekre az alapokra hivatkozva tudok csak véleményt mondani. Remélem, hogy tudok segíteni bárkinek, aki majd még később látogat el ide

2021. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!