Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval ugye elindult a suli. 9.osztály és hát apám azt mondta informatikára menjek az jó lesz. Hallgattam is rá de azt hiszem most bántam meg igazán. Eddig is féltem ettől hogy ez lesz de most beigazolódott mindenki informatika mániás. Jajj ém hardverszoftver ilyen olyan giga234el dologztam ki a p20word windows elmeletet, meg hasonlok :DD. Na viszont én nagyon nem vagyok informatika mániás inkább a telefon mint a gép de az is csak szórakozásra. És amikor mai info orán beültünk és akkor keressétek ki hogy a szoftver-endentitás meg mittomén mit jelent és én ott szenvedtem és azt mondta házi befejezni. Na itt teljesen kikészültem, biztossá vállt, hogy ez nagyon nem az én szakmám. Nem érdekel az informatika, nem akarom tudni nem akarom egyszerűen gyűlölöm ez nem az én világom, nem akarok egy teremben ülni majd egész nap és programozni meg hasonlók. Tudom káe volt belemenni meg minden. Nem érdekel a fizetés se inkább alacsonyabb mint ami nem érdekel olyan szakma. Lehet egyáltalán most szakmát váltani? Iskolán belül gondoltam, hogy váltanék van fodrász meg ilyen pénzügyis ami érdekelne, de hol hogyan és mikor tudok váltani? Vagy várjak év végéig hátha minden it tantárgyból megbukok? Mit lehet tenni? Majd jobb lesz? De akkor sem érdekel az informatika. Ti mit tennétek a helyemben?:((
2018. szept. 12. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is nyugodj meg: más is járt már így. Konkrétan én is most szívok, csak már vén fejjel az egyetemen. :XD :(


Én most a helyedben azt csinálnám, hogy segítséget kérnék olyan osztálytárstól, aki képben van, hogy magyarázza el neked, mit is kell csinálnod, hol találod, mit jelent stb.


Ezzel párhuzamosan beszéljél apáddal és mondd el neki őszintén a kétségbeesésedet, a problémádat és hogy szeretnél váltani.


A váltáshoz ugyanis mindenképpen kelleni fog a szülői támogatás és ha nagyon nem megy, még segítséggel sem a suli, akkor mindenképpen válts, mert az infó tényleg csak elhivatottaknak való, akik a szabadidejüket is SZÍVESEN áldozzák erre, ugyanis a jövőben NAGYON sokat kell önképzéssel és folyamatosan fejlődnie annak, aki sok pénzt (egyáltalán állást) akar ezen a téren és erőltetésre, kényszerből soha semminek nem lehet jó vége.


Mindent meg lehet tanulni, de sikeresnek csak abban lehet lenni, amit az ember örömmel, szívből, őszinte érdeklődéssel végez és nem akarásnak mindig nyögés a vége!!


Apádra meg ne haragudj, mert ő csak azt szeretné, ha jól keresnél, de mivel neked nem volt konkrét elképzelésed (miért nem álltál ki magad mellett a fodrász vagy a pénzügyis sulit említve?!), ezért ő ezt látja jónak a mai piaci helyzetet tekintve. De hiába a programozásé a jövő, azt nem lehet jól csinálni nem akarással, meg nem is lehet.

Nem született mindenki programozónak. Meg lehet csinálni mindent, de akarni kell és az nem elég, ha csak apukád akarja. :)

2018. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anyám támogatna (elvált szülők, anyámmal élek) csak nem tudom hogy most lehet-e szakot váltani?
2018. szept. 12. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezzétek meg a sulit minél hamarabb! Még csak év eleje van, hátha megoldható a váltás !
2018. szept. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez szakgimi ?
2018. szept. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Találd ki, mi érdekel

és olyan suliba menj át

2018. szept. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pl. Vlmi közgazdaságiba v.

vendéglátósba

2018. szept. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!